4. listopadu 2012 10:34 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Informace o korupci prý rozeslal sudí Adámek

Jiří Golda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Golda. | foto: ČTK

PRAHA Informace o údajném ovlivnění prvoligového zápasu v minulé sezoně, které v pátek obdržela Fotbalová asociace České republiky (FAČR), pocházejí podle Nedělního Sportu od rozhodčího Tomáše Adámka. Sudí podle listu zaslal předsedovi FAČR Miroslavu Peltovi a šéfovi disciplinární komise Jiřímu Goldovi dopisy se svým notářsky ověřeným svědectvím.

Fotbalová asociace v sobotu potvrdila, že den předtím obdržela závažné informace týkající se údajného ovlivnění prvoligového zápasu v minulé sezoně. V pondělí proto zasedne disciplinární komise, která případ začne šetřit.

Disciplinárka má zprávy o ovlivněném zápase

Asociace dokumenty poukazující na nekalé praktiky na prvoligové scéně ihned předala policii. "Informace jsou závažné. Zatím nemohu být konkrétnější, protože nejprve chci se vším seznámit mé kolegy v komisi. Věci se začneme věnovat neprodleně a v pondělí po našem zasedání mohu říci víc," řekl ČTK Golda.

Ten potvrdil, že věc má zřejmě přímou souvislost s událostmi z posledních týdnů, kdy šéf pražské Sparty Daniel Křetínský v polovině září předal Peltovi informace, které měly poukazovat právě na ovlivňování prvoligových zápasů.

Adámek byl přeřazen k mládeži

Brzy třiatřicetiletý Adámek řídil v minulém ročníku jedenáct zápasů v nejvyšší soutěži. Po zápasu 24. kola Hradec Králové - Ostrava byl však kvůli několika chybám a poklesu výkonnosti přeřazen do mládežnických soutěží. V novém ročníku se do první ligy vrátil, nicméně hned po 1. kole měl omezenou delegaci na tři zápasy za to, že v utkání Teplic s Mladou Boleslaví chybně na pokyn asistenta odpískal penaltu.

Za nezvládnutý zápas 11. kola mezi Českými Budějovicemi a Slováckem pak byl opět přeřazen až do odvolání na utkání mládeže, dorostenecké a juniorské ligy. Podle Nedělního Sportu se v pátek bez omluvy nedostavil na duel dorostenecké ligy Opava - Pardubice, který měl pískat.

ČTK, Lidovky.cz