18. srpna 2010 13:14, aktualizováno  13:15 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Roman Kreuziger v náručí cyklistického giganta

Tour de France (stáj Astana slaví vítězství Alberta Contadora) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tour de France (stáj Astana slaví vítězství Alberta Contadora) | foto: Reuters

PRAHA Potvrzeno, podepsáno, hotovo. Nejlepší český cyklista Roman Kreuziger mění Italy za Kazachy, od Gardy se nejspíš přestěhuje do Nice, z týmu Liquigas po pěti letech míří do Astany. Devátý muž z Tour de France neskrývá spokojenost ze změny, cítí nový elán, motivaci.

Ale pozor, jestli lze Liquigas považovat za cyklistický Mont Blanc, pak Astana představuje Mount Everest, extrémně ctižádostivou stáj toužící po mimořádných úspěších. Její strmou cestu na špici pelotonu doprovázely i dopingové skandály, a z nich dokonce pramenící odstoupení z Tour de France před třemi roky.

Čtěte také

Vedení Astany chce jediné – nejzářivější hvězdy a úspěchy. Což vítězové Tour v jejích barvách, Lance Armstrong či Alberto Contador, dokonale naplňovali. Španělský pták Contador ale odletěl do Saxo Banku, a do týmu tak pozval Kreuzigera. Mladíka s výtečně nastartovanou kariérou. Kazaši ale po něm budou chtít víc než devátá místa. Jen aby ho enormní tlak giganta jménem Astana nesemlel.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz