21. října 2011 23:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Snažili se. A to je rozdíl

Messi si obhodil brankáře Čecha (na zemi), ale Limerský (vlevo) mu míč odkopl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Messi si obhodil brankáře Čecha (na zemi), ale Limerský (vlevo) mu míč odkopl | foto: Reuters

PRAHA Dobře víme, čeho jsou fotbalisté Plzně schopní. Třeba zaskočit Spartu a vzít jí český titul. Nebo překvapivě vyřadit v předkole Ligy mistrů Kodaň. Tedy tým, který se minule zastavil až v osmifinále prestižní soutěže.

Ale vyšlápnout si na Barcelonu? Pardon, ale do jiné galaxie, kde se dnes nachází supertým z Nou Campu, česká raketa zatím nedoletí.

Její středeční porážka 0:2 se stala námětem pro úlevné komentáře, protože dopředu panovaly silné obavy z možného debaklu. Stejného výsledku dosáhla o dva týdny dřív reprezentace proti Španělsku, jehož styl a sestava se s Barcelonou významně prolíná, a byla za to pranýřována.

Národnímu týmu se sečetla všechna předchozí selhání. V zápase, kdy mohl svoji pošramocenou pověst vylepšit, neměl nárok. Naopak Plzeň nemusí nic napravovat. Už ukázala, že umí překonat sama sebe. A v Barceloně se o to alespoň snažila.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.