20. prosince 2012 9:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Berdych a Štěpánek? Kolegové, co se nehádají

Švýcarský tenista Roger Federer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Švýcarský tenista Roger Federer | foto: Reuters

PRAHA Pro Česko to jsou dobré zprávy. Už to definitivně vypadá, že na začátku února dá tenista Roger Federer přednost odpočinku a tréninku. Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem tak za obhajobou Davis Cupu vykročí proti oslabenému Švýcarsku.

Účast druhého hráče světa a možná nejlepšího tenisty všech dob je přitom pro úspěch země helvétského kříže klíčová. To si moc dobře uvědomuje i Stanislas Wawrinka. Světová sedmnáctka se však rozhodla svého švýcarského kolegu kvůli tomu kritizovat – Wawrinka prohlásil, že asi Federerovi na Davis Cupu nezáleží.

Čeští fanoušci se mohou nad tímhle sporem jen usmát. Štěpánek s Berdychem asi nejsou nejlepšími kamarády – to se ukázalo, když prvně jmenovaný nepozval toho druhého na svatbu s Nicole Vaidišovou. To ale není vůbec podstatné. Důležité je, že když o něco jde, dokážou táhnout za jeden provaz. Důkaz toho jsme viděli v Praze před měsícem...

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.