14. října 2010 13:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Trest pro Srby? Vyloučení z kvalifikace

Itálie - Srbsko (Ivan Bogdanov, vůdce srbských fandů). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Itálie - Srbsko (Ivan Bogdanov, vůdce srbských fandů). | foto: Reuters

PRAHA Leckdo by mohl namítnout, že srbští fotbaloví fanoušci toho v Itálii na stadionu zas tolik neudělali. Při, nakonec kvůli nim, zrušeném kvalifikačním zápase o Euro v Janově "jen" rozstřihli síť a házeli skrz ni světlice.

 Jenže zdání může klamat. Srbové se totiž snažili především vyvolat paniku. Třeba tím, že se začali dobývat do sousedních sektorů s italskými fanoušky.

DÁLE ČTĚTE

A z podobných incidentů vznikaly problémy, které končily podobně jako tragédie v Bruselu 1985, při které zemřelo 39 lidí, či v Hillsborough 1989, která si vyžádala 96 životů. Jenže představitelé Srbska dosud své problémové fanoušky nijak neřešili.

Proto by pánové z evropské fotbalové asociace UEFA neměli váhat a Srbům by měli udělit přísný trest. Klidně i vyloučení z této či příští kvalifikace. Bruselů, Hillsborough a dalších fotbalových tragédií jsme totiž už v historii viděli dost.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz