31. května 2010 10:20 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Ústí může se vstupem do ligy ještě počkat

Fotbalisté Ústí slaví postup do nejvyšší fotbalové soutěže. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Ústí slaví postup do nejvyšší fotbalové soutěže. | foto: ČTK

PRAHA Blšany, Drnovice, Lázně Bohdaneč. A letos Ústí nad Labem. Do fotbalové ligy vstoupí v příští sezoně klub, od kterého byste to určitě nečekali. Srovnání sedmého největšího města v Česku s fotbalovými vesnicemi je určitě na místě.

Fotbalisté z Ústí totiž dokázali ve skromných podmínkách předběhnout dobu a za to si zaslouží velký potlesk. Jenže od koho? Fanoušky počítá klub se zázemím na úrovni divize jen ve stovkách a to je velmi málo.

FOTBALOVÝ ZÁZRAK: do první ligy se chystá "low cost" klub - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Svaz sice nastavil přísnější kritéria pro účast mezi ligovou elitou, jak ale ukazuje nejnovější případ, může být Ústí nad Labem doma po fotbalové stránce od července klidně na stadionu v Teplicích, které navíc stále vlastní část akcií svého nového nájemníka.

Liga kvůli zmatené identitě jednoho z nováčků určitě atraktivnější nebude. Právě kvůli podobným zádrhelům by bylo lepší, kdyby Ústí do nejvyšší soutěže vstoupilo, až je odstraní.

Najdete na Lidovky.cz