11. června 2011 11:06 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Zkažené maso i zelenina

Alberto Contador slaví triumf na Giro d´Italia. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alberto Contador slaví triumf na Giro d´Italia. | foto: Reuters

PRAHA Žijeme v podivné době. Okurky, rajčata, salát či luštěninové klíčky jsou prý příčinou smrtící nákazy, kterou způsobuje střevní bakterie E. coli. A lépe na tom není ani ten, kdo by si chtěl dát maso. To zase (podle mnohých příznaků zcela běžně) obsahuje clenbuterol.

Tuhle ve sportu zakázanou látku, která stimuluje srdce, plíce a svaly, proslavil na podzim nejlepší cyklista současnosti Alberto Contador. Pár dní poté, co mu ji v těle našli, přispěchal Španěl s vysvětlením, že za všechno může kontaminované maso z baskického Irúnu. 

Jak se zdá, maso s clenbuterolem je však problémem celé planety. Včera totiž v americkém Charlotte vyloučili pětici fotbalových reprezentantů Mexika z mistrovství Severní a Střední Ameriky. I v jejich tělech objevili zakázanou látku a i oni se hájili kontaminovaným masem.

Co na tom, že světová antidopingová organizace WADA už označila nakažené maso v Contadorově případě za nesmyslnou výmluvu. Stokrát opakovaná lež se přece stává pravdou…

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!