Csaplár: Mám hroznou chuť trénovat reprezentaci, už jsem zralý. Nabídku jsem ale nedostal |
Nová doba. Plzeňský trenér si stěžuje na rozhodčí!
Parafrází z filmu Dědictví aneb Kurvahošigutentag si lze pomoci ohodnotit výrok, který někdejší reprezentační trenér pronesl po zápase Plzeň - Opava.
Podle něj není projekt videorozhodčího technicky dostatečně na výši. A proto navrhuje, že než aby bylo video používáno v této podobě, tak raději vůbec.
Ano, krátce po zápase lze Vrbova slova v emocích pochopit. Sudí Berka totiž ve spolupráci s asistentem Matějem Vlčkem neuznali Plzni v 73. minutě gól Michaela Krmenčíka, který však měl platit, protože se o ofsajd nejednalo.
Je tu ale několik velkých ALE...
Pokud by chtěl být Vrba objektivní, musel by poukázat i na fakt, že ve 42. minutě sudí Berka nepotrestal zjevný faul Lukáše Hejdy v pokutovém území Plzně na Tomáše Smolu. A penaltu neposvětil od videa ani Královec.
Kdyby navíc nebylo zásahu Královce od videa, neodpískal by penaltu pro Plzeň za hru rukou Petra Zapalače v pokutovém území Opavy. Patrik Hrošovský by tak nemohl zahrávat penaltu a viktoriáni by dost možná gól při závěrečném tlaku nevstřelili.
A především...
Je velice zajímavé poslouchat kohokoliv z fotbalové Plzně si stěžovat na sudí. A ještě k tomu si stěžovat na zřízení videorozhodčího a volat po jeho zrušení.
Zavání to z Vrbovy strany totiž přáním, aby o osudech zápasu rozhodovali jen rozhodčí na hřišti. A videotechnika je při tom nerušila.
Kouči Plzně se nelze divit. Všichni si totiž jistě pamatujeme, že i přes nespornou kvalitu jeho týmu Plzeň ještě před nástupem videorozhodčího mnohdy vyhrávala právě s dopomocí sudích.
A soupeři pak zuřili, když zjistili, že video usvědčilo arbitry z omylu.
Tahle věta se vám, pane Vrbo, vzhledem ke kontroverzním verdiktům rozhodčích v zápasech Plzně vůbec nepovedla.