Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vrba volá po zrušení videa. Chce, aby technika jako dřív nezasahovala do práce sudím?

Sport

  17:00
Ne, neslyšíte špatně. Plzeňský trenér si stěžuje na rozhodčí v české lize. Pavel Vrba si konkrétně stěžuje na nejzkušenějšího sudího v lize Pavla Královce, který přitom jeho týmu pomohl. V pozici videorozhodčího totiž upozornil hlavního arbitra sobotní duelu s Opavou Ondřeje Berku, že by měl pro Plzeň nařídit penaltu. A to se také stalo a plzeňský kapitán Patrik Hrošovský z ní v 87. minutě rozhodl o výhře Plzně 1:0.

Nová doba. Plzeňský trenér si stěžuje na rozhodčí! 

Parafrází z filmu Dědictví aneb Kurvahošigutentag si lze pomoci ohodnotit výrok, který někdejší reprezentační trenér pronesl po zápase Plzeň - Opava. 

Podle něj není projekt videorozhodčího technicky dostatečně na výši. A proto navrhuje, že než aby bylo video používáno v této podobě, tak raději vůbec.

Ano, krátce po zápase lze Vrbova slova v emocích pochopit. Sudí Berka totiž ve spolupráci s asistentem Matějem Vlčkem neuznali Plzni v 73. minutě gól Michaela Krmenčíka, který však měl platit, protože se o ofsajd nejednalo.

Sudí Ondřej Berka v zápase Plzeň - Opava

Je tu ale několik velkých ALE...

Pokud by chtěl být Vrba objektivní, musel by poukázat i na fakt, že ve 42. minutě sudí Berka nepotrestal zjevný faul Lukáše Hejdy v pokutovém území Plzně na Tomáše Smolu. A penaltu neposvětil od videa ani Královec.

Kdyby navíc nebylo zásahu Královce od videa, neodpískal by penaltu pro Plzeň za hru rukou Petra Zapalače v pokutovém území Opavy. Patrik Hrošovský by tak nemohl zahrávat penaltu a viktoriáni by dost možná gól při závěrečném tlaku nevstřelili.

A především...

Je velice zajímavé poslouchat kohokoliv z fotbalové Plzně si stěžovat na sudí. A ještě k tomu si stěžovat na zřízení videorozhodčího a volat po jeho zrušení.

Zavání to z Vrbovy strany totiž přáním, aby o osudech zápasu rozhodovali jen rozhodčí na hřišti. A videotechnika je při tom nerušila.

Utkání 8. kola první fotbalové ligy: Viktoria Plzeň - SFC Opava, 15. září 2018...
Utkání 8. kola první fotbalové ligy: Viktoria Plzeň - SFC Opava, 15. září 2018...

Kouči Plzně se nelze divit. Všichni si totiž jistě pamatujeme, že i přes nespornou kvalitu jeho týmu Plzeň ještě před nástupem videorozhodčího mnohdy vyhrávala právě s dopomocí sudích.

A soupeři pak zuřili, když zjistili, že video usvědčilo arbitry z omylu.

Tahle věta se vám, pane Vrbo, vzhledem ke kontroverzním verdiktům rozhodčích v zápasech Plzně vůbec nepovedla.

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat