18. dubna 2013 17:20 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Prezident Zeman a předseda ČOV Kejval podepsali přihlášku do Soči

Prezident Miloš Zeman (vpravo) a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval (vlevo) podepsali přihlášku českého olympijského týmu na zimní olympijské hry v Soči 2014 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman (vpravo) a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval (vlevo) podepsali přihlášku českého olympijského týmu na zimní olympijské hry v Soči 2014 | foto: ČTK

PRAHA Prezident České republiky Miloš Zeman a předseda ČOV Jiří Kejval podepsali v Míčovně Pražského hradu přihlášku na zimní olympijské hry do Soči v příštím roce. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili mimo jiné i ministr obrany Vlastimil Picek a desítky českých sportovců a trenérů včetně olympijských medailistů z Londýna.

"Trochu bych poupravil coubertinovské heslo, které zní, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Samozřejmě, že není důležité vyhrát, ale důležité je pro to udělat všechno, vydat ze sebe maximum a vědět, že víc jsem udělat nemohl," uvedl v projevu Zeman, kterého Kejval na olympijské hry osobně pozval. "Přeji sportovcům hodně štěstí nyní hlavně v kvalifikačních bojích, aby se na tu olympiádu dostali," prohlásil Kejval.

"Samozřejmě, že národ bude chtít medaile, slavná vítězství, ale my víme, že to není tak jednoduché," upozornil předseda ČOV. Součástí ceremoniálu bylo také předání speciálních odznaků Mezinárodního olympijského výboru, které jsou jedinečné v jediném exempláři pro každého medailistu. Osobně si pro ně přišli moderní pětibojař David Svoboda, veslaři Miroslava Knapková a Ondřej Synek, překážkářka Zuzana Hejnová a sportovní střelkyně Adéla Sýkorová.

Sotva jedna zimní sezona skončila, na tu další se těší sjezdařka Šárka Strachová, za svobodna Záhrobská, která se o víkendu vdala za svého dlouholetého přítele. "Těším se hodně, i když sotva skončila ta poslední," řekla žena, která bude v Soči kandidovat do komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru. Přihlášku ale podala jako Záhrobská. "Já myslím, že je to jedno, pořád jsem to ta stejná Šárka," usmívala se lyžařka.

ČTK