Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Amerika bouří. Při Super Bowlu budou chybět sexy roztleskávačky

Sport

  14:30
PRAHA/DALLAS - Finálové utkání ligy amerického fotbalu NFL o takzvaný Super Bowl se v neděli vůbec poprvé bude muset obejít bez roztleskávaček. Jeho účastníci, týmy Green Bay Packers a Pittsburgh Steelers, je nemají a nehodlají si je kvůli utkání najímat. Zatímco někteří fanoušci absence ztepilých dívek u postranních čar litují, jiným je to jedno. Hra je prý dostatečně dostatečně zajímavá i bez takových rozptýlení.

Roztleskávačka při zápase NFL. foto: Reuters

"Čeká nás skvělá hra - nepotřebujeme žádnou okrasu," řekl s úsměvem i hráč Steelers Trai Essex. Jeho spoluhráč Antwaan Randle El je pak dokonce rád, že roztleskávačky na hřišti nebudou. "Akorát při hře ruší. Člověk se přitom potřebuje soustředit," uvedl.

Podle amerických médií nicméně není bez ironie, že se finále Super Bowlu hraje zrovna na stadionu Dallas Cowboys v texaském Arlingtonu. Roztleskávačky tohoto týmu jsou totiž zřejmě nejslavnější v lize. "Nejenže tu mají roztleskávačky, ale i tanečnice, které tancují u tyčí," podotkl Randle El.

VYSTOUPENÍ ROZTLESKÁVAČEK DALLASU COWBOYS:

Samotní Steelers se roztleskávaček zbavili v roce 1970. Packers tak učinili o 18 let později, když průzkum trhu ukázal, že se bez nich fanoušci obejdou. Podobně jsou na tom nyní v lize ještě další čtyři týmy dvaatřicetičlenné ligy. Pro ostatní, ale i pro celou soutěž jsou profesionální roztleskávačky vhodným marketingovým nástrojem, který zvyšuje zájem médií i fanoušků.

Letos se ale bez nich při vyvrcholení soutěže budou muset obejít, což někteří z fanoušků nesou těžce. "Na koho se budeme bez roztleskávaček v těchto těžkých časech dívat?" řekl Martin Corboy z hlavního města Washingtonu, který bude jedním z diváků v Dallasu. Sportovní komentátorka Lindsay McCormicková si ale myslí, že se zase tolik nestane. Finálový zápas ligy podle ní rozhodně nepotřebuje vylepšovat atmosféru.

Roztleskávačka při zápase NFL.

A pokud by přece jenom potřeboval nějaké mimofotbalové vzrušení, může se o přestávkách dívat na zpěvačku Fergie ze skupiny Black Eyed Peas, která bude na Super Bowlu hrát, podotkl časopis Time. Další umělkyní, která během finále vystoupí, je zpěvačka Christina Aguilerová. Rodačka z Rochesteru nedaleko Pittsburghu před ním zazpívá americkou hymnu. Super Bowl je v USA nejsledovanějším televizním pořadem.

Poločasová přestávka je vůbec nejžádanějším mediálním prostorem pro reklamy. Loni sportovní událost roku k obrazovkám přitáhla 153 milionů diváků. Pittsburgh se v nedělním finále pokusí získat sedmý titul, naposledy se mu to povedlo předloni. Packers naproti tomu čekají na trofej 14 let, v listině vítězů jsou zapsáni třikrát.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!