Basketbalisté Toronta natáhli sérii výher na rekordních 12 duelů, doma zdolali Indianu

Kyle Lowry z Toronta se pokouší obejít protihráče. foto: ČTK

New York - Basketbalisté Toronta Raptors vylepšili v NBA klubový rekord v počtu výher za sebou na 12 zápasů a upevnili si druhou pozici ve Východní konferenci. Úřadující šampioni potvrdili nejlepší aktuální formu v celé soutěži v duelu s Indianou a Pacers doma zdolali v koncovce 119:118. Kyle Lowry triumf podpořil 32 body a 10 asistencemi. Srege Ibaka mu sekundoval sezónním maximem 30 body, blýskl se i vítěznou trojkou.
  9:13

Toronto v hale Air Canada Center prakticky celý zápas dotahovalo, na začátku druhé půle se jeho ztráta vyšplhala až na 19 bodů. Pět minut před koncem se domácí dotáhli na rozdíl tří bodů, jenže Pacers znovu odskočili na dvouciferný rozdíl necelé čtyři minuty před koncem.

Po sérii 8:0 snížilo Toronto 66 sekund před čtvrtou sirénou zase na dva body a pak si vzal z dálky slovo španělský podkošový hráč Ibaka, který přitom předtím trefil jen jednu trojku z šesti pokusů. Tentokrát se ovšem nemýlil a vedení už Raptors uhájili.

„Zasloužil si to, protože Ibaka na své střelbě stále tvrdě pracuje,“ řekl na adresu svého svěřence kouč Nick Nurse. „Nick mi během oddechového času říkal, ať si při střelbě nepřestávám věřit a sázím to na koš. Dodal mi hodně potřebného sebevědomí,“ uvedl v rozhovoru se zámořskými novináři Ibaka.

„Hráli jsme celých 48 minut. To je náš styl. Dát do toho všechno, proměnit nějaké ty střely, neustále hrát agresivně a přitlačit soupeře obranou,“ těšilo Lowryho po zápase.

Třetí porážku Indiany v řadě neodvrátili autor 24 bodů Malcolm Brogdon, Justin Holiday s 22 body ani litevský pivot Domantas Sabonis, který si připsal třetí triple double v kariéře za 15 bodů, 11 doskoků a deset asistencí.

Denver si vítězstvím 98:95 v Utahu pojistil třetí příčku Západní konference a domácí Nikola Jokič se stal devátým hráčem v historii zámořské soutěže, který v jednom utkání zaznamenal alespoň 30 bodů, 20 doskoků a deset asistencí. Na 38. triple double v kariéře v základní části dosáhl srbský pivot se zápisem 30 bodů, 21 doskoků, 10 asistencí a přidal ještě dva zisky. Nejlepším střelcem utkání ale byl jeho spoluhráč Jamal Murray s 31 body.

Druhým týmem na západě zůstávají Los Angeles Clippers. Miami Heat doma porazili 128:111 a vylepšili klubový rekord v počtu nastřílených trojek v jednom utkání na 24 tref. Šest jich obstaral Landry Shamet, autor 23 bodů. Více než deset bodů dalo sedm jeho spoluhráčů. Rovněž 23 bodů si připsal Paul George, jenž měl navíc pět asistencí a deset doskoků.

NBA:

Boston - Orlando 116:100, Brooklyn - Golden State 129:88, Dallas - Memphis 107:121, Detroit - Phoenix 116:108, LA Clippers - Miami 128:111, Minnesota - Atlanta 120:127, Oklahoma City - Cleveland 109:103, Toronto - Indiana 119:118, Utah - Denver 95:98.