Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Basketbalová 'dlouhá noc'. Večeři v pět ráno jsem dostal, smál se kouč

Česko - USA (České vicemistryně světa v basketbalu žen) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - USA (České vicemistryně světa v basketbalu žen) | foto: ČTK

KARLOVY VARY Až za svítání končila velká party českých basketbalistek, které v karlovarském Grandhotelu Pupp v místním Becher's Baru řádně oslavily stříbrné medaile z mistrovství světa. Poté se z lázeňského města rozjely domů a definitivně uzavřely svoji úspěšnou misi na domácím šampionátu.

Basketbalisty si užily poměrně krátký, ale intenzivní večírek. Z haly po finálové porážce s USA dorazily do baru po nedělní půlnoci a rozjely nespoutanou zábavu. "Až jsem trochu ztratil pojem o čase. Zajímavé bylo, když jsem se ptal číšníka, jestli bych mohl požádat o nějakou večeři. On s úsměvem opáčil, že klidně, ale jestli vím, že je pět hodin ráno," líčil dnes trenér Lubor Blažek.

DÁLE ČTĚTE

Kouč je sice zastáncem toho, aby oslavy hráček a realizačního týmu byly oddělené, ale tentokrát udělal výjimku. "Bylo dobře, že jsme byli všichni pohromadě. Nálada se hodně uvolnila a byla sranda. Sice jsme tam byli až do rána, ale nevybočilo to z mezí a bylo to všechno na úrovni," řekl Blažek.

"Užili jsme si to naplno, byla to fajn tečka za výborným turnajem," uvedl Blažek, který večírek odstartoval dlouho děkovnou řečí věnovanou hráčkám a realizačnímu týmu. V baru teklo pivo, tradiční becherovka a hlavně hodně vína. "Mix byl docela velký, ale nikdo to zase nepřeháněl. Takový úspěch se ale nějak oslavit musí," prohlásil Blažek. Za českými hráčkami do hotelu dorazily i hvězdy z ostatních týmů, které v Karlových Varech hrály.

Do baru přišly Američanky Diana Taurasiová s Lindsay Whalenovou, oporou pražského USK. Nechyběla ani další hvězda vysokoškolaček a řecká tahounka Evanthia Maltsiová, Španělka Anna Montaňanová, či Australanky Penny Taylorová s Bellindou Snellovou. "Bylo od nich hezké, že s námi přišly posedět a popřát ke stříbru," uvedl Blažek. Trenér si dnes příliš spánku neužil. V půl šesté ulehl do postele a za necelé dvě hodiny už byl v karlovarském studiu v ranním vysílání Studia 6.

"Bylo to hektické. První budík mě v 6:38 nevzbudil, pak jsem se musel ve čtvrt na osm během tří minut osprchovat, obléci a pospíchat do studia. Lidi mi psali, že jsem mluvil dobře, ale vypadal hrozně. Večer je v televizi ještě nějaká debata, tak si musím napravit reputaci," žertoval Blažek, který ráno před kamerou vystupoval jako jediný z týmu.

"Nikdy jiný by asi nevstal." Blažek už po poledni mířil do Prahy, kromě odpočinku se těšil na to, že si dá k obědu pořádnou českou "klasiku". "Z té sportovní stravy plné kuřecího masa za celé léto už pomalu kvokám. Takže to vidím na pořádnou svíčkovou," plánoval vyhlášený gurmán.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!