Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Basketbalová 'dlouhá noc'. Večeři v pět ráno jsem dostal, smál se kouč

Sport

  14:06
KARLOVY VARY - Až za svítání končila velká party českých basketbalistek, které v karlovarském Grandhotelu Pupp v místním Becher's Baru řádně oslavily stříbrné medaile z mistrovství světa. Poté se z lázeňského města rozjely domů a definitivně uzavřely svoji úspěšnou misi na domácím šampionátu.

Česko - USA (České vicemistryně světa v basketbalu žen) foto: ČTK

Basketbalisty si užily poměrně krátký, ale intenzivní večírek. Z haly po finálové porážce s USA dorazily do baru po nedělní půlnoci a rozjely nespoutanou zábavu. "Až jsem trochu ztratil pojem o čase. Zajímavé bylo, když jsem se ptal číšníka, jestli bych mohl požádat o nějakou večeři. On s úsměvem opáčil, že klidně, ale jestli vím, že je pět hodin ráno," líčil dnes trenér Lubor Blažek.

DÁLE ČTĚTE

Kouč je sice zastáncem toho, aby oslavy hráček a realizačního týmu byly oddělené, ale tentokrát udělal výjimku. "Bylo dobře, že jsme byli všichni pohromadě. Nálada se hodně uvolnila a byla sranda. Sice jsme tam byli až do rána, ale nevybočilo to z mezí a bylo to všechno na úrovni," řekl Blažek.

"Užili jsme si to naplno, byla to fajn tečka za výborným turnajem," uvedl Blažek, který večírek odstartoval dlouho děkovnou řečí věnovanou hráčkám a realizačnímu týmu. V baru teklo pivo, tradiční becherovka a hlavně hodně vína. "Mix byl docela velký, ale nikdo to zase nepřeháněl. Takový úspěch se ale nějak oslavit musí," prohlásil Blažek. Za českými hráčkami do hotelu dorazily i hvězdy z ostatních týmů, které v Karlových Varech hrály.

Do baru přišly Američanky Diana Taurasiová s Lindsay Whalenovou, oporou pražského USK. Nechyběla ani další hvězda vysokoškolaček a řecká tahounka Evanthia Maltsiová, Španělka Anna Montaňanová, či Australanky Penny Taylorová s Bellindou Snellovou. "Bylo od nich hezké, že s námi přišly posedět a popřát ke stříbru," uvedl Blažek. Trenér si dnes příliš spánku neužil. V půl šesté ulehl do postele a za necelé dvě hodiny už byl v karlovarském studiu v ranním vysílání Studia 6.

"Bylo to hektické. První budík mě v 6:38 nevzbudil, pak jsem se musel ve čtvrt na osm během tří minut osprchovat, obléci a pospíchat do studia. Lidi mi psali, že jsem mluvil dobře, ale vypadal hrozně. Večer je v televizi ještě nějaká debata, tak si musím napravit reputaci," žertoval Blažek, který ráno před kamerou vystupoval jako jediný z týmu.

"Nikdy jiný by asi nevstal." Blažek už po poledni mířil do Prahy, kromě odpočinku se těšil na to, že si dá k obědu pořádnou českou "klasiku". "Z té sportovní stravy plné kuřecího masa za celé léto už pomalu kvokám. Takže to vidím na pořádnou svíčkovou," plánoval vyhlášený gurmán.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!