Čtvrtek 18. srpna 2022, svátek má Helena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Bitva roku se blíží: Haye kývl na Kličkovy podmínky

Vitalij Kličko foto: Reuters

PRAHA/LONDÝN - Knockoutoval Davida Hayeho a do boxerského důchodu odešel jako král. Podobný titulek již nemusí být pro šampiona těžké váhy Vitalije Klička pouhým snem. Britský vyzyvatel totiž přijal podmínky zápasu, které mu soupeř v létě nabídl.
  19:27

Fanoušci sportu rohovníků tak možná během příštího roku uvidí jednu z nejočekávanějsích bitev posledního desetiletí. Konfrontaci dvou odlišných stylů a osobností. Na jedné straně ringu zkušenosti, klid a sílu ztělesněnou Kličkem, na té druhé mládí, dravost a horkokrevnost reprezentovanou Hayem.

"Podmínky zápasu jsem dostal na stůl už dřív a beru je. Nepotřebujeme se zdržovat přípravou nové smlouvy," citoval dvaatřicetiletého Brita server Dailymail.co.uk. "Kontrakt sice není tak výhodný jako ten, který jsem podepsal před zápasem s Vladimirem," připomněl Haye střetnutí s Vitalijovým bratrem, které loni v létě na body prohrál, "ale teď nejsem šampion, takže i když je kontrakt dost nevýhodný, přijímám ho," pravil.

PSALI JSME

"Jednou z podmínek je, že bych se v případě vítězství musel utkat ještě jednou s někým z bratrů Kličků," nastínil obsah smlouvy. Případnou volbu by prý nechal na slavné sourozence.

Jednačtyřicetiletý Kličko již přes rok uvažuje o ukončení své velkolepé kariéry. Naposledy v září porazil technickým knockoutem ve čtvrtém kole Manuela Charra. Poté oznámil, že odchází do politiky - na Ukrajině jeho stranu ÚDAR čekají 28. října volby do parlamentu. Připustil však, že by si čas na trénink našel a rád se rozloučil významným duelem.

"Kličko není stupidní. Ví, že opravdu velký zápas mu můžu nabídnout jen já," pronesl neskromně Haye. "Vitalij odboxoval jedinou těžkou bitvu, a tu s Lennoxem Lewisem prohrál. Teď se může utkat se mnou," dodal.

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat