Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Bitva roku se blíží: Haye kývl na Kličkovy podmínky

Vitalij Kličko foto: Reuters

PRAHA/LONDÝN - Knockoutoval Davida Hayeho a do boxerského důchodu odešel jako král. Podobný titulek již nemusí být pro šampiona těžké váhy Vitalije Klička pouhým snem. Britský vyzyvatel totiž přijal podmínky zápasu, které mu soupeř v létě nabídl.
  19:27

Fanoušci sportu rohovníků tak možná během příštího roku uvidí jednu z nejočekávanějsích bitev posledního desetiletí. Konfrontaci dvou odlišných stylů a osobností. Na jedné straně ringu zkušenosti, klid a sílu ztělesněnou Kličkem, na té druhé mládí, dravost a horkokrevnost reprezentovanou Hayem.

"Podmínky zápasu jsem dostal na stůl už dřív a beru je. Nepotřebujeme se zdržovat přípravou nové smlouvy," citoval dvaatřicetiletého Brita server Dailymail.co.uk. "Kontrakt sice není tak výhodný jako ten, který jsem podepsal před zápasem s Vladimirem," připomněl Haye střetnutí s Vitalijovým bratrem, které loni v létě na body prohrál, "ale teď nejsem šampion, takže i když je kontrakt dost nevýhodný, přijímám ho," pravil.

PSALI JSME

"Jednou z podmínek je, že bych se v případě vítězství musel utkat ještě jednou s někým z bratrů Kličků," nastínil obsah smlouvy. Případnou volbu by prý nechal na slavné sourozence.

Jednačtyřicetiletý Kličko již přes rok uvažuje o ukončení své velkolepé kariéry. Naposledy v září porazil technickým knockoutem ve čtvrtém kole Manuela Charra. Poté oznámil, že odchází do politiky - na Ukrajině jeho stranu ÚDAR čekají 28. října volby do parlamentu. Připustil však, že by si čas na trénink našel a rád se rozloučil významným duelem.

"Kličko není stupidní. Ví, že opravdu velký zápas mu můžu nabídnout jen já," pronesl neskromně Haye. "Vitalij odboxoval jedinou těžkou bitvu, a tu s Lennoxem Lewisem prohrál. Teď se může utkat se mnou," dodal.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!