Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Haye: Na Klička jsem příliš rychlý, talentovaný a sexy

Sport

  16:24
PRAHA - Když neuspěl s jedním, zkouší to na druhého. V loňské boxerské bitvě proti Vladimiru Kličkovi provokatér David Haye padl. Nyní usiluje o to, aby mezi šestnáct provazů dostal přemožitelova bratra Vitalije.

David Haye. foto: Reuters

A jak toho chce docílit? I tentokrát bývalý šampion těžké váhy organizace WBA sází na svůj osobitý verbální projev: "Na to, aby mě ten obrovský a pomalý robot z Ukrajiny porazil, jsem příliš rychlý, příliš talentovaný a příliš sexy," nebral si servítky sebevědomý Haye v rozhovoru pro The Sun.

"Vitalij mě při posledním zápase zklamal. Za svůj hrozný výkon by se měl stydět," řekl Brit na adresu svého potenciálního soka, jenž 8. září udolal Manuela Charra. Sám by prý devět let neporaženého Klička knockoutoval do šestého kola.

PSALI JSME

Jednačtyřicetiletý bijec ale k nelibosti Hayeho již nějakou dobu přemýšlí o konci kariéry. K takovým úvahám ho vede zejména zvyšující se množství politických aktivit. Už v říjnu bude Kličko se svou stranou UDAR usilovat o zvolení do ukrajinského parlamentu.

Bitva s o deset let mladším soupeřem ho však láká a připouští, že by ji rád v příštím roce absolvoval. Haye by si ji dovedl představit na německé půdě. "Na Ukrajině boxovat nechci. Slyšel jsem, že je to tam pro muže černé pleti nebezpečné. Je tam hodně bláznivých rasistů, kteří mi vyhrožovali smrtí," dodal Brit, jenž v červenci knockoutoval Derecka Chisoru.