29. listopadu 2015 14:08 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Sympaťák Fury oslavil triumf nad Kličkem zpěvem. Těhotné ženě zapěl Aerosmith

Dojatý Fury objímá svou ženu Paris. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dojatý Fury objímá svou ženu Paris. | foto: ČTK/APReuters

DÜSSELDORF „Vladimir Kličko má charisma trenýrek,“ prohlašoval před soubojem s fenomenálním Ukrajincem britský boxer Tyson Fury. O novém mistru světa v těžké váze se to rozhodně říct nedá - dvoumetrový sympaťák Fury hýří vtípky a svůj sobotní triumf nad Kličkem oslavil přímo v ringu zpěvem písně. A nebylo to vůbec špatné.

55 tisíc diváků na fotbalovém stadionu v Düsseldorfu bylo právě svědky jednoho z největších překvapení v boxerské historii - jedenáctiletou nadvládu Vladimira Klička ukončil osmadvacetiletý boxer Tyson Fury na body.

Furyho procítěný zpěv.
Furyho žena Paris s „vítěznými“ rukavicemi.

Když rozhodčí oznámil verdikt a ve Furyho týmu vypukla euforie, vzal si Brit mikrofon. „Chci zazpívat své ženě Paris,“ řekl obrovitý Fury a spustil I Don’t Wanna Miss a Thing od skupiny Aerosmith, hit známý hlavně z filmu Armageddon.

„Včera jsem se dozvěděl, že čekáme dítě. Dva roky jsme se o to pokoušeli, takže to je pro mě třešnička na dortu,“ okomentoval svůj výstup Fury, jehož procítěný zpěv křehkou blondýnu Paris (a pravděpodobně nejen ji) dojal.

Tyson Fury se dlouhodobě prezentuje jako boxer-vtipálek. Už v září na tiskové konferenci v londýnském hotelu Hilton se Fury zjevil v kostýmu komiksového hrdiny Batmana a v sehrané scénce porazil Batmanova úhlavního nepřítele Jokera. Vladimir Kličko pobaveně přihlížel. Sám sebe pak Brit nazývá Gypsy King a na svém twitterovém účtu tvrdí, že se „tak trochu věnuje boxování“.

Ani při děkovné řeči v ringu nezapomněl Fury zmínit, že za jeho vítězstvím není nikdo menší než Ježíš Kristus. Ten prý byl v sobotu večer právě v Düsseldorfu.

Fury o zpívání

Britský boxer slíbil zazpívat už dlouho před soubojem. Na dotaz reportérky, zda Fury zazpívá i v případě, že s Kličkem prohraje, Brit odpověděl: „Ne, protože já neprohraju.“

Zpívá dobře a rád

Zpěv nepředvedl Tyson Fury poprvé, mikrofonu se rozhodně nebojí a svými písněmi už oblažil boxerské publikum mnohokrát. Například ještě před zápasem s Kličkem zazpíval na letišti v Düsseldorfu píseň Wind Beneath My Wings. „Nejhorší na tom je, že Fury nezpívá vůbec špatně,“ zhodnotil jeho výstup jeden z uživatelů na serveru YouTube.

Další boxerova pěvecká vystoupení si můžete prohlédnout ZDE.

Furyho vládnutí v boxerské těžké váze určitě nebude nudnou záležitostí.