2. prosince 2015 18:43 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Proti Furymu jsem selhal, přiznal Kličko a oficiálně oznámil odvetu. Ve Wembley?

Kličko před prvním zápasem s Furym. Vezme si za rok svůj titul zpátky? ... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kličko před prvním zápasem s Furym. Vezme si za rok svůj titul zpátky? ... | foto: ČTK/AP

BERLÍN Sesazený boxerský šampion Vladimir Kličko na příští rok plánuje odvetu zápasu s Tysonem Furym, který ho v sobotu senzačně připravil o tituly organizací WBA, WBO, IBO a IBF v těžké váze. Devětatřicetiletý Ukrajinec to oznámil na svých internetových stránkách.

„Pro Tysona a všechny fanoušky boxu mám předčasný vánoční dárek. Rozhodl jsem se využít opce ve smlouvě, takže jsme na rok 2016 začali připravovat odvetu,“ uvedl Kličko, který na fotbalovém stadionu v Düsseldorfu prohrál s o dvanáct let mladším vyzyvatelem na body a přišel o jedenáctiletou neporazitelnost.

Kličko a Fury.

Kličko a Fury.

„Po porážce jsem se cítil opravdu mizerně. Takže po několika probděných nocích jsem se rozhodl, že chci dokázat, že jsem lepší boxer, než jsem předvedl v sobotu. Další selhání nepřipadá v úvahu,“ uvedl Kličko.

S odvetou nemá problémy ani Fury. „Je to ve smlouvě a rádi do toho půjdeme,“ řekl televizní stanici trenér a strýc čerstvého šampiona Peter Fury a dodal, že obě strany ještě potřebují dojednat potřebné detaily. Naznačil však, že duel by se mohl uskutečnit na londýnském stadionu Wembley.

ČTK