Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kontroverzní Fury opět perlí: Odveta s Kličkem? Možná nakonec nebude

Sport

  11:33
LONDÝN - Britský boxer Tyson Fury se ještě nerozhodl, jestli nastoupí k odvetě zápasu s Vladimirem Kličkem, kterého loni v listopadu senzačně připravil o mistrovské tituly organizací WBA, WBO, IBO a IBF. Sesazený ukrajinský šampion i Furyho zástupci přitom nedávno uvedli, že duel by se měl uskutečnit v květnu nebo v červnu.

Tyson Fury umí šokovat. foto: Reuters

Sedmadvacetiletý Fury ale v rozhovoru pro rozhlasovou stanici BBC řekl, že místo odvety možná ukončí kariéru. „Těžko se mi hledá motivace. Boxoval bych jen kvůli penězům a vždycky jsem říkal, že nechci, aby pro mě byl sport jenom o penězích,“ prohlásil.

„Možná radši skončím. Odjedu do západu slunce, neporažený, se všemi tituly a budu si užívat normálního života,“ přidal Fury, který v profesionálním ringu vyhrál všech 25 zápasů, z toho 18 k.o.

Fury přemýšlí o životě po boxu

„Splnil jsem si sen a je otázka, jestli ještě mám nějakou motivaci. Přemýšlím o životě po boxu, takže jsem se ještě ani nerozhodl, jestli nastoupím k odvetě,“ dodal kontroverzní britský bijec.

Je otázkou, zda tato slova myslí vážně. O konci kariéry mluvil již před třemi lety v souvislosti s dvakrát zrušeným soubojem s krajanem Davidem Hayem, stejně tak větu o konci kariéry, pokud nevyhraje, opakuje před každým svým soubojem.

Slova o motivaci a penězích se navíc vylučují s prohlášeními především na adresu neporaženého Američana Deontaye Wildera, kterého konfrontoval přímo v ringu po jeho tři týdny starém triumfu nad Polákem Arturem Szpilkou.

Bez Klička nemůže boxovat jiné duely

Právě velký sjednocující souboj by mohl být onou motivací Furyho podstoupit odvetu s Kličkem. Bez ní totiž nemůže dle smlouvy s Ukrajincem boxovat, jedině v případě, že by zaplatil vysokou smluvní pokutu. Dlužno dodat, že si Brit za bitvu s Ukrajincem vydělal dle odhadů kolem 40 milionů liber (cca 1,4 miliardy korun).

Fury porazil Klička v listopadovém duelu na fotbalovém stadionu v Düsseldorfu na body a ukončil tak soupeřovu jedenáct let trvající neporazitelnost. Devětatřicetiletý Ukrajinec prohrál u všech tří rozhodčích - dvakrát 112:115 a jednou 111:116. Mezi profesionály tak má bilanci 64 výher, z toho 53 k.o., a čtyři porážky.

Autoři:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...

Mohlo by vás zajímat