Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kontroverzní Fury opět perlí: Odveta s Kličkem? Možná nakonec nebude

Sport

  11:33
LONDÝN - Britský boxer Tyson Fury se ještě nerozhodl, jestli nastoupí k odvetě zápasu s Vladimirem Kličkem, kterého loni v listopadu senzačně připravil o mistrovské tituly organizací WBA, WBO, IBO a IBF. Sesazený ukrajinský šampion i Furyho zástupci přitom nedávno uvedli, že duel by se měl uskutečnit v květnu nebo v červnu.

Tyson Fury umí šokovat. foto: Reuters

Sedmadvacetiletý Fury ale v rozhovoru pro rozhlasovou stanici BBC řekl, že místo odvety možná ukončí kariéru. „Těžko se mi hledá motivace. Boxoval bych jen kvůli penězům a vždycky jsem říkal, že nechci, aby pro mě byl sport jenom o penězích,“ prohlásil.

„Možná radši skončím. Odjedu do západu slunce, neporažený, se všemi tituly a budu si užívat normálního života,“ přidal Fury, který v profesionálním ringu vyhrál všech 25 zápasů, z toho 18 k.o.

Fury přemýšlí o životě po boxu

„Splnil jsem si sen a je otázka, jestli ještě mám nějakou motivaci. Přemýšlím o životě po boxu, takže jsem se ještě ani nerozhodl, jestli nastoupím k odvetě,“ dodal kontroverzní britský bijec.

Je otázkou, zda tato slova myslí vážně. O konci kariéry mluvil již před třemi lety v souvislosti s dvakrát zrušeným soubojem s krajanem Davidem Hayem, stejně tak větu o konci kariéry, pokud nevyhraje, opakuje před každým svým soubojem.

Slova o motivaci a penězích se navíc vylučují s prohlášeními především na adresu neporaženého Američana Deontaye Wildera, kterého konfrontoval přímo v ringu po jeho tři týdny starém triumfu nad Polákem Arturem Szpilkou.

Bez Klička nemůže boxovat jiné duely

Po šampionu Furym jde policie kvůli nenávistným výrokům. A přišel o titul

Právě velký sjednocující souboj by mohl být onou motivací Furyho podstoupit odvetu s Kličkem. Bez ní totiž nemůže dle smlouvy s Ukrajincem boxovat, jedině v případě, že by zaplatil vysokou smluvní pokutu. Dlužno dodat, že si Brit za bitvu s Ukrajincem vydělal dle odhadů kolem 40 milionů liber (cca 1,4 miliardy korun).

Fury porazil Klička v listopadovém duelu na fotbalovém stadionu v Düsseldorfu na body a ukončil tak soupeřovu jedenáct let trvající neporazitelnost. Devětatřicetiletý Ukrajinec prohrál u všech tří rozhodčích - dvakrát 112:115 a jednou 111:116. Mezi profesionály tak má bilanci 64 výher, z toho 53 k.o., a čtyři porážky.

Autoři:

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...

Mohlo by vás zajímat