2. srpna 2011 15:01 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Boxer Konečný se chystá na životní zápas

Boxer Lukáš Konečný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boxer Lukáš Konečný | foto: ČTK

PRAHA Český profesionální boxer Lukáš Konečný je od neděle v plné přípravě na svůj životní zápas o titul mistra světa organizace WBO v lehké střední váhové kategorii, v němž se stejně jako před třemi lety postaví proti Ukrajinci Sergeji Dzinzirukovi.

Konečného těší, že se 30. září v nejvýznamnějším boxerském klání na českém území v historii představí v rodném Brně. Věří, že Dzinzirukovi oplatí porážku, a spoléhá také na atmosféru v hale Rondo. "Obrovsky se těším. Hala bude narvaná, lidi mě vyhecují. Nevěřím, že bych mohl prohrát jako minule v Drážďanech, kde to bylo nezasloužené," připomněl Konečný na dnešní tiskové konferenci v Praze utkání z roku 2008, v němž s Dzinzirukem prohrál na body.

O to větší touhu po odplatě nyní má. "Bude to odveta. Zápas to bude asi hodně sledovaný, lidi třeba bude zajímat, jestli jsem tehdy v Drážďanech nekecal. Ale pro úspěch udělám všechno," prohlásil Konečný. Vstupenky na utkání budou v prodeji v síti Ticketportal od středy, nejlevnější mají stát 390 korun.

Organizátoři očekávají, že by do brněnského Ronda mohlo dorazit až devět tisícovek fanoušků. Souboj o titul mistra světa má být součástí boxerského galavečera. Konečný si hodně přál, aby se utkání s ukrajinským šampionem konalo na české půdě. Obětoval i možnost, aby se duel uskutečnil ve Spojených státech nebo v Německu, byť by to pro něj v zahraničí bylo finančně výhodnější.

"Na penězích budu určitě hodně bitý. Půjdu o statisíce dolů, možná vydělám méně než za evropský titul a třeba doma budu úplně na nule. Ale ta možnost, že takový profibox bude v České republice, vidina, že se mi povede vyhrát a získám první světový titul, je jedinečná. Pomůže to i rozvoji boxu u nás doma," prohlásil Konečný.

 "A doma mám také větší šanci ten titul získat," uvedl boxer, který se pyšní bilanci 47 výher z 50 zápasů. Do plné přípravy na utkání s Ukrajincem naskočil v neděli, ale už nedávné testy v Německu, kde sídlí jeho domovská stáj, mu naznačily, že fyzicky je necelé dva měsíce před utkáním připravený dobře.

Teď si dá pořádně zabrat, aby shodil do své soutěžní váhy

"Vyšlo to velmi pozitivně, i doktor byl překvapený. Mě to také nabudilo, protože jsem nemyslel, že na tom budu tak dobře. Když se to vědecky podloží, je to ještě lepší," pochvaloval si s úsměvem Konečný, který nyní už vstoupil do režimu dvoufázových tréninků. V dalších dvou měsících dostane zabrat. Nejenže bude dřít v přípravě, ještě musí shodit do své soutěžní váhy, která by se měla pohybovat do 68,95 kilogramu. Nyní má Konečný asi o devět kilogramů víc.

"Nebude to zásadní problém, jsem na to zvyklý. Už jsem nastoupil na osvědčenou krabičkovou dietu, která odbourá tuky v těle. Dva měsíce budu samozřejmě i bez alkoholu. Váha půjde dolů rychle, nemělo by to být žádné drama," řekl Konečný.

Po očku sleduje i přípravu Dzinziruka, jehož by rád jako vyzyvatel sesadil z trůnu. "Co vím, tak se z Ameriky vrátil domů na Ukrajinu, což mě trochu straší. Doma se člověk vždycky nachystá lépe. Je vidět, že Dzinziruk se také nachystá co nejlépe. Ale já si na něj věřím," uvedl Konečný.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!