Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vladimir Kličko dostane za souboj s Povětkinem rekordní sumu

Sport

  11:46
PANAMA - Na svůj rekordní honorář se může těšit boxerský mistr světa v těžké váze Ukrajinec Vladimir Kličko. Za souboj s dalším úřadujícím šampionem Rusem Alexandrem Povětkinem obdrží 17,5 milionu dolarů (přes 348 milionů korun). Zápas by se měl podle agentury SID uskutečnit 31. srpna v Moskvě.

Vladimír Kličko foto: ČTK

Oba boxeři budou těžit z nečekaně štědré nabídky ruského promotéra Vladimira Chrjunova, který získal práva na uspořádání souboje v dražbě za 23,33 milionu dolarů. Kličko s Povětkinem si rozdělí odměnu v poměru 75:25. K dražbě v sídle boxerské organizace WBA v Panamě došlo poté, co se zástupci obou boxerů nedokázali shodnout na podmínkách. Kličkova strana nabídla 7,13 milionu dolarů, stáj Sauerland zastupující Povětkina šest milionů. Oba návrhy jasně přebil Chrjunov.

"Ta suma je absurdní. Uvěřím tomu, až bude složena u notáře. S vyplacením peněz až po zápase rozhodně souhlasit nebudeme," řekl Kličkův manažer Bernd Bönte listu Bild. Management ukrajinského boxera neuspěl v souboji o uspořádání Kličkova zápasu vůbec poprvé. Sedmatřicetiletý Kličko má v držení tituly organizací IBF, WBO, IBO a je superšampionem WBA.

Třiatřicetiletý Povětkin je mistrem světa WBA a Kličko se s ním musí letos utkat o titul této organizace. Oba boxery před srpnovým vzájemným duelem čekají ještě takzvané dobrovolné obhajoby. Kličko nastoupí 4. května v Mannheimu proti Němci Francesku Pianetovi, Povětkin bude 17. května boxovat v Krasnogorsku s Polákem Andrzejem Wawrzykem.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat