Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Domluveno: Vladimir Kličko a David Haye si to v létě rozdají o titul

Sport

  12:55
HAMBURK - Dlouho očekávaný souboj ukrajinského boxera Vladimira Klička a Brita Davida Hayeho se uskuteční letos v létě. Zástupci obou světových šampionů v těžké váze se domluvili na podmínkách zápasu, který by se měl podle Kličkova manažera uskutečnit buď 25. června, nebo 2. července.

Radující se Vladimir Kličko. foto: Reuters

"Smlouvy definitivně podepíšeme v příštím týdnu," řekl dnes agentuře SID Bernd Bönte. Obě hvězdy se střetnou zřejmě v Německu, dějiště zápasu ale bude teprve vybráno. "Přednost mají fotbalové stadiony Schalke, Dortmundu a Kaiserslauternu. Ale možností je také nějaká jiná evropská země," uvedl Kličkův manažer.

Nepřehlédněte

Čtyřiatřicetiletý Kličko v sobotu už podruhé zrušil zápas s Britem Derekem Chisorou, protože prý stále není zcela v pořádku poté, co si v prosinci natrhl břišní sval. Ukrajinský boxer měl obhajovat své tituly organizací IBF a WBO proti Chisorovi už loni na konci roku, ale kvůli zranění souboj odložil na duben. Nakonec zápas v Mannheimu odvolal. "Moc mě to mrzí, zvlášť kvůli fanouškům, kteří vyprodali SAP Arenu," uvedl Kličko.

Třicetiletý Haye, kterému patří titul WBA, měl s Vladimirem Kličkem boxovat už předloni v červnu v Gelsenkirchenu, jejich souboj byl ale zrušen kvůli Britovu zranění. Haye předtím soupeře pořádně naštval, když na společné tiskové konferenci předstoupil před novináře v tričku s potiskem, na němž stojí v ringu, drží v rukou zkrvavené hlavy obou bratrů Kličkových a pod ním leží jejich bezvládná těla. Od té doby si obě strany posílaly na dálku narážky a výzvy, ale jednání o souboji dlouho vázla.

Autor: