Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Boxerská pecka: Čech Pála bude trénovat s Vladimirem Kličkem

Sport

  11:39aktualizováno  12:50
PRAHA - Úžasná příležitost se rýsuje před nejlepším českým profesionálním boxerem v těžké váze Ondřejem Pálou. Šestadvacetiletý pražský rodák by měl od neděle 14. listopadu na tři týdny zamířit směr rakouský Innsbruck a trénovat s nejlepším boxerem současnosti - čtyřiatřicetiletým Vladimirem Kličkem (34). Toho čeká 11. prosince obhajoba titulů organizací IBF a WBO proti Britovi Dereckovi Chisorovi.

Vladimir Kličko a Ondřej Pála. foto: Lidové noviny

"Těším se určitě moc. Bude to pro mě ohromná zkušenost a příležitost ukázat se," řekl pro LN Ondřej Pála, který se tak dočká sparingu s jedním z ukrajinských imperátorů těžké váhy. Již před šesti týdny totiž jeho manažer jednal o možnosti týdenního tréninku s druhým z bratrského dua - Vitalijem. Tehdy se ale na podmínkách kontraktu obě strany nedomluvily.

ONDŘEJ PÁLA

Věk: 26 let
Výška: 190 cm
Váha: 102-108 kg
Bilance v profiringu: 27 výher (19 k.o.) - 2 porážky (naposledy před čtyřmi lety)
Koníčky: sport, silná auta, snowboard, pes Aischa.

Vyšel tak až druhý pokus, tentokrát s vládcem těžké váhy současnosti, Ondřeji Pálovi momentálně patří na světovém žebříčku Boxrec.com 39. místo, což je řadí do širší světové špičky (například David Haye bude obhajovat svůj titul v sobotu s Audley Harrisonem, který je jen o jedno místo před českým bijcem).

Vladimir Kličko se připravuje na obhajobu titulů mistra světa organizací IBF a WBO s britským mladíkem Dereckem Chisorou. Pálu naopak čeká 3. prosince duel se zatím neznámým soupeřem na Galavečeru v Praze, kde se představí po boku Lukáše Konečného, aktuální mistra Evropy v lehké střední váze.

Vladimir Kličko

Věk: 34 let
Výška: 199 cm
Váha: 112 kg
Bilance: 55 výher (49 k.o.) - 3 porážky, šampion těžké váhy organizací WBO a IBF a dalších dvou méně významných organizací.

"Potřeboval jsem nějakého průměrného sparinga, abych se kvalitně připravil, tak jsem rád, že to vyšlo," usmíval se nad tím Pála. "Moc si toho samozřejmě vážím," dodal už s vážným výrazem, který ale opět roztál při připomínce jeho snowboardové vášně. "Už jsem uvažoval nad tím, že si sebou vezmu prkno, ale trenér (Jurij Krivoručko, pozn. redakce) se mě zeptal, jestli jsem se nezbláznil," připomněl, že bude minimálně týden trávit v lyžařském ráji Innsbrucku.

Ondřej Pála při rozhovoru s redaktory Lidových novin.

Celý tréninkový proces by mohl trvat až tři týdny, smlouva se ale bude obnovat po každém týdenním bloku. "I proto by to byl velký risk. Ztratit takovou příležitost kvůli pádu na sjezdovce by byla pořádná hloupost," zamyslel se na závěr Pála.

Na odpoledne připravujeme velký rozhovor s Ondřejem Pálou!

Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?
Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?

Vybrali jsme tři miminka z naší redakce, aby vyzkoušela některé produkty z řady Baby Leaves oblíbené značky ATTITUDE. Byla s testováním spokojená?...