11. května 2016 21:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ústí uvidí špičkový box, bitvu Horváthů ale ne: ‚Zabili bychom se,‘ tvrdí Štěpán

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Zleva: Lucie Sedláčková, Štěpán Horváth a Fabiana Bytyqi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva: Lucie Sedláčková, Štěpán Horváth a Fabiana Bytyqi. | foto: Lidovky.cz

ÚSTÍ NAD LABEM Po premiérové plzeňské spolupráci trojlístku SES Boxing, Qwert Boxing a Lukáše Konečného se druhý společný galavečer uskuteční 25. června ve Sportcentru Sluneta v Ústí nad Labem. Hlavními hvězdami akce budou opět Fabiana Bytyqi, Lucie Sedláčková a Štěpán Horváth, kteří bude obhajovat své mezinárodní tituly.

„Jsme rádi, že spolupráce mezi námi pokračuje i nadále. Lukáš je zárukou české kvality, SES patří mezi největší stáje v Evropě, mají spoustu kontaktů a zkušeností, ví, jak podobné akce dělat. Věříme, že tento další galavečer přispěje k našemu cíli, kterým je restart českého boxu,“ pronesl na středeční tiskové konferenci Miloš Veselý, spolumajitel Qwert Boxing.

Bytyqi získala 5. března na západě Čech pás juniorské mistryně světa organizace WBC v mini muší váhové kategorii, Sedláčková titul mistryně Evropy WBO v pérové váze a stejný titul drží i Horváth. Ovšem ve váze lehké střední.

Tiskovka ke galavečeru boxu v Ústí 25. června.
Tiskovka ke galavečeru boxu v Ústí 25. června.

„O soupeřích všech tří ještě jednáme. Smlouvy ale nejsou podepsány, takže jména zveřejnit nemůžeme. Lidé se ale mají nač těšit,“ uvedl na tiskovce ve své ústecké hospůdce Eden Lukáš Konečný, spolupořadatel a muž, který stojí za SES Team Czech Republic.

Nejlepší domácí bojovnice a boxera, který je zároveň i coby jediný Čech v ratingu jedné ze čtyř top federací (na 14. místě WBO), doplní Josef Zahradník, Sebastian Bytyqi a také mezi profesionály debutující Horváthův bratr Jakub.

„Jsem rád, že si poprvé zaboxujeme na jedné akci. I když brácha by nejraději boxoval proti mě, je v tomhle ohledu trochu blázen. Ten, kdo bráchu zná, tak ví,“ usmíval se při zmínce svého sourozence mezi šestnácti provazy přece jen zatím úspěšnější Štěpán.

Evropský šampion WBO následně se širokým úsměvem přidal: „Ano, je to jako u Kličků, maminka by nám tenhle duel zakázala. Je to stejné i v tom, že když si spolu občas zaspárujeme, tak je to hodně drsné. Myslím, že ten duel by skončil diskvalifikací.“

Box Live Ústí půjde ve stopách plzeňské „sestry“ a plocha ústecké haly Sluneta bude uspořádána v americkém a německém stylu z řad, nikoliv jak je v Česku zvykem ze stolků pro sponzory.

„Chápu, proč je to v Česku zvykem, také jsem to dělával, ale zároveň se mi tenhle západní model líbí více,“ vysvětlil tento krok Konečný. Ten zároveň nastínil, že základní vstupné bude stanoveno nejspíše na 250 korun, lístky na plochu pak budou pochopitelně o něco dražší.

„Je to stejné jako v případě Plzně. Podobně kvalitní galavečer se v Ústí jestě neuskutečnil,“ dodal muž, který o týden dříve - 18. června - uspořádá boxerské odpoledne s amatérským i profesionálním programem pod otevřeným nebem už tradičně na zahradě zmíněné hospůdky Eden.

  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Fortuna liga - 30. kolo

HET liga

Tým Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. SK Slavia Praha 30 17 8 5 50:19 59
3. FK Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. SK Sigma Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. AC Sparta Praha 30 14 11 5 43:25 53
6. FC Slovan Liberec 30 13 7 10 37:35 46