Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Cepek se stal novým trenérem českých florbalistů

Sport

  12:39aktualizováno  13:25
PRAHA - Novým trenérem českých florbalistů se stala bývalá opora národního týmu Radim Cepek. Aktuálně hrající kouč Chodova nahradí Tomáše Trnavského, který měl po čtyřletém působení o svém konci u reprezentace jasno už před nedávným světovým šampionátem, kde Češi dosáhli sedmým místem historického propadáku.

Nový trenér florbalové reprezentace Radim Cepek foto: ČTK

Cepkovým asistentem bude Zdeněk Skružný, který před Trnavským vedl jako hlavní trenér reprezentaci deset let. "Jsem velice potěšen, je to pro mě čest a také na druhou stranu extrémně těžký závazek. Čeká nás hodně práce, je potřeba pracovat na poli sportovním i manažerském. Na tu práci se už moc těším," řekl Cepek. Po této sezoně kvůli národnímu týmu v Chodově skončí, což dopředu jako jediný z kandidátů reprezentační komisi České florbalové unie deklaroval.

"Nečekal jsem, že budu zvolen já. Myslel jsem, že protikandidáti budou mít daleko více šancí," doplnil Cepek, který v této sezoně stále ještě nastupoval v dresu Chodova i v poli, ale postupně se z hřiště stahoval. Reprezentační komise České florbalové unie vybrala toto složení ze tří variant a ve středu její návrh schválil výkonný výbor. Dalšími kandidáty byli ve finální fázi vítkovický trenér Radomír Mrázek, jenž plánoval spolupráci s bývalým reprezentantem a současným koučem Otrokovic Danielem Foltou, a také kouč mistrovských Střešovic Jan Zahalka.

Původně byl osloven také bývalý trenér Chodova Lukáš Procházka, který ale nabídku z osobních důvodů odmítl. "Rozhodli jsme se lovit jen v českých vodách, o trenérovi ze zahraničí jsme neuvažovali. Měli jsme zkušenost s trenérem, který nebyl trvale v České republice," prohlásil šéf reprezentační komise Tomáš Vaculík. Trnavský totiž žije a trénuje ve Švýcarsku. V první dvouletém cyklu získal bronz ve Finsku a u národního týmu zůstal.

"Trnavský udělal spoustu práce, ale některé věci byly problematické"

"Tomáš Trnavský udělal spoustu práce, ale některé věci byly problematické, co se týče spolupráce v rámci organizace akcí. Absolvovali jsme obrovský debakl s reprezentačním týmem, který nás posadil na zadek," podotkl Vaculík. Podle něj zapadají Cepek se Skružným do nové koncepce práce s reprezentacemi, která přenáší větší zodpovědnost na individuální přípravu hráčů i mimo srazy. U národního týmu Cepek naváže na svou úspěšnou hráčskou kariéru. Vicemistr světa z roku 2004 je stále rekordmanem se 127 zápasy, 144 body, 72 brankami i 72 asistencemi.

Jako jediný český hráč startoval na sedmi světových šampionátech a také na obou předchozích mistrovství Evropy v letech 1994 a 1995. Kariéru v národním týmu ukončil v prosinci 2010, kdy jej překvapivě Trnavský nezařadil do nominace na MS v Helsinkách. Skružný dovedl národní tým ke stříbru na světovém šampionátu v roce 2004 a v současné době je zároveň šéftrenérem ČFbU. Cepek se Skružným dovedli český tým v květnu k triumfu na akademickém mistrovství světa.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!