Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Černý Petr pro Šafářovou. Zůstane nejspíš mimo hru o debl v Riu

Roland Garros

  11:30
PAŘÍŽ (od našeho zpravodaje) - Bylo to jako tajenka, k níž sice existovalo několik nápověd, ale řešení se i s nimi zdálo v nedohlednu. Boj českých tenisových deblistek o olympiádu v Riu. Kandidátek bylo pět, místa čtyři. Šafářová, Plíšková, Strýcová, Hlaváčková, Hradecká mohly dohromady utvořit dva páry. Všechny měly zájem – ale od začátku bylo jasné, že jedna musí ven. Zřejmě půjde o Lucii Šafářovou.

Lucie Šafářová se do čtveřice českých deblistek pro Rio nejspíš nevejde. foto: ČTK

A teď vzhůru na Djokoviče. Nemám co ztratit, tuší před čtvrtfinále Berdych

Stále sice drží šesté místo na deblovém žebříčku – a hráčky Top 10 mají právo vybrat si k sobě jakoukoliv partnerku. Jenže na Roland Garros se její situace zkomplikovala.

V deblu vypadla už v 1. kole. Doplatila na zdravotní stav spoluhráčky Bethanie Mattekové-Sandsové, která hrála se zlomeným prstem. Neobhájila loňský titul, z elitní desítky vypadne a výsadní pozici ztratí.

Tajenka se tím pádem vyjasňuje. Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká, stříbrné medailistky z Londýna 2012, v Paříži došly do čtvrtfinále. Neobhájily sice loňské semifinále, přesto budou na žebříčku po Roland Garros z Češek nejvýš.

A právě pořadí po pařížském grandslamu je pro nominaci do Ria rozhodující. Jistotu účasti H+H jejich umístění nedává, nominaci musí posvětit svaz, mělo by však jít jen o formalitu.

Český debl Karolína Plíšková a Lucie Hradecká.
Fedcupový tým (zleva): Karolína Plíšková, Barbora Strýcová, Petr Pála, Lucie...

„Jsme třetí pár světa, nejlepší deblistky v Česku a máme za sebou hodně úspěšnou sezonu. Myslím, že na olympiádu za Česko rozhodně patříme,“ prohlásila Hlaváčková.

Jaké bude složení druhého páru? Elitních tenistek má Česko hodně, ale s přihlédnutím k indiciím by nemělo být složité ho odhadnout. Petra Kvitová čtyřhry hraje jen výjimečně. Šafářová obvykle nastupuje s americkou spoluhráčkou.

Zato Barbora Strýcová prohlásila: „Chtěla bych hrát s Karolínou Plíškovou.“ A vypadá to, že se jí přání vyplní.

’Ostuda. V takových podmínkách si příště hrajte sami,’ vzteká se světová dvojka

Společně zvládly vypjaté fedcupové čtyřhry proti Rusku a v Rumunsku a vysloužily si šanci. Paradoxní je, že v průběhu roku spolu nenastupují; v Paříži hrála Plíšková s Němkou Görgesovou a Strýcová s Nizozemkou Krajicekovou.

Nebo snad nastane v nominaci překvapení a dostanou se do ní dvacetileté Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou?

Na Roland Garros se vytáhly výhrou nad světovými jedničkami Martinou Hingisovou a Saniou Mirzaovou, následně porazily i krajanky Hlaváčkovou s Hradeckou.

„Olympiáda je daleko. Bylo by to super, ale vůbec jsem o tom nepřemýšlela,“ řekla Siniaková. Zdá se, že tajenka už své řešení má.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™
SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte krabici plnou pokračovacího kojeneckého mléka Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK™. Zbrusu nová receptura...

Mohlo by vás zajímat