3. dubna 2014 16:35 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Největší úspěch českých curlerů, na mistrovství světa skončili sedmí

Český curler Jiří Snítil (uprostřed) na mistrovství Evropy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český curler Jiří Snítil (uprostřed) na mistrovství Evropy | foto: Reuters

PEKING Hráči curlingu v čele se skipem Jiřím Snítilem vezou sedmé místo ze světového šampionátu v Pekingu a o jednu příčku vylepšili dosud nejlepší české umístění. Reprezentanti v posledním dnu šampionátu porazili podle očekávání Dánsko 8:7 a Rusko 10:6 a celkově skončili s pozitivní bilancí šesti výher a pěti porážek.

Cílem curlerů před MS bylo umístění do šestého místa, o které přišli při stejné bilanci s Čínou kvůli vzájemnému zápasu, který s domácími prohráli. Jedna výhra v základní části teoreticky dělila Čechy od tzv. tie-breaku o play off.

Dosavadním českým maximem na mistrovství světa v curlingu bylo osmé místo z loňského turnaje a z roku 2011. Se Snítilem se o rekordní výsledek zasloužila tradiční sestava - jeho bratr Martin, Jakub Bareš, Jindřich Kitzberger a Marek Vydra.

Základní část šampionátu v Pekingu vyhrálo Norsko s bilancí 10-1 a v boji o přímý postup do finále se utká s Kanadou (8-3). Do play off postoupilo Švédsko (7-4) a o čtvrté místo si proti sobě zahrají Japonci a Švédi (shodně 7-4).

Minulý týden vylepšily nejlepší český výsledek na mistrovství světa i české curlerky, které pod vedením skipky Anny Kubeškové skončily v Kanadě deváté.