Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Češka Hanzlíková v krátkém programu na MS třikrát spadla a je poslední

Sport

  16:00aktualizováno  20:31
HELSINKY - Favorizovaná Ruska Jevgenija Medveděvová ovládla na mistrovství světa v krasobruslení krátký program. Před páteční volnou jízdou má zhruba tříbodový náskok před Kanaďankou Kaetlyn Osmonodovu.Průběžně třetí je další Kanaďanka Gabrielle Dalemanová. Češka Michaela Lucie Hanzlíková třikrát spadla a skončila poslední.

Michaele Lucii Hanzlíkové se krátký program na premiérovém MS vůbec nepodařil. foto: ČTK

Sedmnáctiletá krasobruslařka Hanzlíková obsadila při debutu na ME dvacáté místo

Sedmnáctiletá Medveděvová na šampionátu v Helsinkách zatím potvrzuje, že je královnou současného ženského krasobruslení. Náročnou kombinaci trojitého flipu s trojitým toeloopem i dvojitý axel zvládla i s rukama nad hlavou.

Stejně jako při vítězství na evropském šampionátu získala za krátký program zhruba 79 bodů, což je známka, které žádná z jejích soupeřek nedokáže konkurovat.

V souboji zbytku světa si zatím nejlépe vedou Kanaďanky. Životní krátký program za doprovodu písně Edith Piaf vynesl na druhou příčku jednadvacetiletou Osmondovou.

Ve volné jízdě bude útočit na první medaili z velké světové akce. Jejím maximem na MS bylo osmé místo z roku 2013, na letošním šampionátu čtyř kontinentů byla čtvrtá.

S odstupem 3,79 bodu za Osmondovou se drží na stupních vítězů Dalemanová, stříbrná medailistka z letošního mistrovství čtyř kontinentů.

Porazila i druhou Rusku Annu Pogorilou. Obhájkyně světového bronzu na ni na čtvrté příčce ztrácí pouhých 67 setin bodu.

Michaela Lucie Hanzlíková.
Michaela-Lucie Hanzlíková je velkou nadějí českého krasobruslení.

Hanzlíková na rozdíl od evropského šampionátu a juniorského MS v krátkém programu selhala. Spadla po při všech třech skocích, trojitém salchowu, trojitém rittbergeru i dvojitém axelu.

V její tváři se místo úsměvu tentokrát zračilo velké zklamání. Při debutu na seniorském MS uzavírala výsledkovou listinu 37 krasobruslařek.

Trenérka české krasobruslařky Monika Škorníčková z dnešního selhání své svěřenkyně nedělala tragédii.

„Míša prostě třikrát spadla, sport je někdy i takový. Ale má za sebou úžasnou sezonu. Důležité je, aby jí to nevzalo chuť a nasazení, ale aby si z toho vzala zkušenosti. Vím, že ona si je vezme a chuť neztratí,“ uvedla pro česká média.

Na výkon z bronzového mistrovství Evropy nenavázala vracející se Italka Carolina Kostnerová. Zaváhání při dvou skocích a chyba v piruetě ji srazily na osmé místo.

Nedařilo se ani Japonkám, kterým chyběla zraněná vicemistryně světa z roku 2015 Satoko Mijaharaová. Nejlepší z nich Wakaba Higučiová je po krátkém programu devátá.

Autor: