Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
130 let

Lidovky.cz

Co se dělo po Evenepoelově pádu z mostu? Vyšetřuje se chování ředitele týmu

Sport

  15:57
Lombardie - Na televizních záběrech sportovní ředitel cyklistické stáje Deceuninck-Quick-Step Davide Bramati bere zraněnému Remcovi Evenepoelovi z kapsy dresu neznámý bílý předmět a dává si ho do kapsy. Co to bylo? Těžko říct. I proto začala Mezinárodní cyklistická unie (UCI) vyšetřovat okolnosti nehody belgického talentu v závodě Kolem Lombardie.

Remco Evenpoel zažil na závodě kolem Lombardie těžký pád. foto: Webové stránky Cycling Weekly

Byl to šok pro všechny, kdo ten závod sledovali.

Do cíle chybělo přes 40 kilometrů, když mladičký Belgičan nezvládl jednu z levotočivých zatáček náročného sjezdu ze Sormana a přepadl i s kolem přes zídku na jednom z menších mostů, pod kterým tekl potůček.

Fanoušci na sociálních sítích už se obávali nejhoršího a psali týmu, jak jen doufají a modlí se, aby byl Evenepoel v pořádku.

V televizi Rai pak reportér na motocyklu Andrea De Luca informoval, že Belgičan je po pádu při vědomí. Ze strže ho následně vytáhli záchranáři, dali mu ochranný límec a v sanitce ho odvezli do nemocnice na další vyšetření.

Co se ale dělo krátce po příjezdu sportovního ředitele Davide Bramatiho? To je lehce zahaleno tajemstvím, na které v pátek upozornil belgický deník Het Nieuwsblad.

Podle Bramatiho na zmíněném videu odstraňuje ze zadní kapsy na dresu zad Evenepoela jídlo a vysílačku, aby se Belgičan mohl položit na nosítka.

„Nešlo o nic nedovoleného. Nechápu, jak si to někdo může myslet,“ řekl Ital v týdnu listu Gazzetta dello Sport.

„Bylo to tam hektické a bylo potřeba vzít věci, které měl Remco na zádech, protože si musel lehnout na nosítka. Tak jsem mu vzal vysílačku, gel, tyčinku a cukry, a aby nezůstaly ležet na zemi, dal jsem si je do kapsy. Na jiném záběru je vidět, jak se mu sundává helma. Tak to bylo,“ uvedl Bramati.

Při pádu si dvacetiletý belgický talent zlomil pánev a pohmoždil plíce.

Jediný zub a 130 stehů v obličeji. Z hrůzostrašného pádu z kola se cyklista bude léčit měsíce

UCI se v pátek obrátila na cyklistickou antidopingovou nadaci (CADF), aby událost vyšetřila. Podle šéfa unie Davida Lappartienta nejde jen o odstraněný předmět z Evenepoelovy kapsy, ale také Bramatiho vyjádření bezprostředně po nehodě.

„Ten sportovní ředitel říkal, že si myslel, že Evenepoel spadl, protože od něj přestala chodit data. O jakých datech je tady řeč? Přece je zakázáno posílat jistá data. Takže se také díváme na tohle. Pokud jde pouze o geografickou polohu, pak je to něco jiného, ale sdílet jiné údaje se nesmí,“ uvedl Lappartient.

Vyšetřování se nelíbí Patricku Lefevereovi, šéfovi belgické stáje Deceuninck-Quick-Step, za kterou jezdí i Zdeněk Štybar. „Tohle je důkaz, že CADF není nestranná. Říkají, že pracují nezávisle na UCI, což zjevně není pravda.“

Autoři: ,

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...