Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo z OH: Zlatý ceremoniál 'naruby' i dvojice pro play off

Sport

  20:58
Nesledovali jste zprávy ze zimní olympiády? Přinášíme vám přehled toho nejzajímavějšího, co se v neděli v Soči událo. Poprvé zazněla česká hymna.

Zlatý ceremoniál. Česká snowboardkrosařka Eva Samková přebírá zlatou olympijskou medaili foto: MAFRA - Michal Růžička

Češi v akci. Kdo si o neděli přispal, přišel o hodně. Snowboardcrossařka Eva Samková od kvalifikace až po finále naprosto dominovala. Za čtyři jízdy před sebe nepustila jedinou soupeřku a zaslouženě vybojovala pro Česko první medaili z ruské olympiády. Podruhé se mezi TOP 10 vešel Ondřej Bank, který skončil devátý v super-G. Rychlobruslařka Karolína Erbanová skončila třináctá v závodě na 1 500 metrů. Soupeře pro osmifinále znají hokejisté, kteří se o účast mezi nejlepšími 8 utkají v úterním derby se Slovenskem. Ostatní dvojice si prohlédněte ZDE.

Vítěz dne. Medaili nezískal, přesto se mohl v cíli pořádně radovat. Zatímco běžec na lyžích Martin Jakš bojoval na olympijských hrách v Soči ve štafetě, stal se podruhé otcem. Jeho žena Helena porodila před polednem jejich druhou dceru. Dorotka se narodila skoro přesně dva roky po Šarlotě, která 1. února oslavila druhé narozeniny.

Poražený dne. "Pokud nechcete vyhrát olympijské zlato, řiďte se stylem Lindsey Jacobellisové," napsala už před čtyřmi lety agentura AP. Měla to být hlavní soupeřka Evy Samkové v boji o vytoužené zlato, o které se už dvakrát připravila vlastní chybou. V Turíně 2006 jela s obrovským náskokem na prvním místě, jenže na posledním skoku si neodpustila frajeřinku, spadla a skončila druhá. Ve Vancouveru byla diskvalifikována kvůli špatnému startu. Zlaté čekání neukončila ani v Soči, kde spadla už v semifinále.

Výrok dne. Ondřej Bank si po druhém nejrychlejším čase v kombinačním sjezdu vydobyl respekt. Po super-G prohlásil: "Kluk co měří v cíli, mi říkal: Všichni z tebe měli naděláno v gatích, když jsi jel. Když jsem dojel do cíle, fakt všichni koukali. Bylo to relativně jednoduché, pista držela. "

FOTO DNE

A ještě naposled Eva Samková. To abyste si všimli, že si pro zlatou medaili přišla v bundě naruby. Navázala tak na své trenéry, kteří totéž spontánně učinili v záchvatu euforie ihned po finálovém projetí cílem.

Zlatý ceremoniál. Česká snowboardkrosařka Eva Samková přebírá zlatou olympijskou medaili

Program na pondělí:

Biatlon: 16:00 závod s hromadným startem 12,5 km ženy (Soukalová, Vítková). 7:00 závod s hromadným startem muži 15 km (Moravec, Soukup)

Boby: 17:15 dvojboby muži - 3. jízdy (Vrba, Vacek), 18:50 dvojboby muži - 4. jízdy.

Curling - muži: 11:00 Čína - Velká Británie, Německo - Rusko, Švýcarsko - USA, Norsko - Dánsko.

Curling - ženy: 06:00 Rusko - Velká Británie, Korea - USA, Japonsko - Čína, 16:00 Čína - Švýcarsko, Dánsko - Velká Británie, Kanada - Korea, Švédsko - Japonsko.

Hokej - ženy (semifinále): 13:30 Kanada - Švýcarsko, 18:00 USA - Švédsko.

Krasobruslení: 16:00 taneční páry - volný tanec.

Skoky na lyžích: 18:15 družstva muži - 1. kolo (ČR), 19:15 družstva muži - 2. kolo (ČR).

Snowboarding: 8:00 snowboardcross muži - kvalifikace (Bakeš, Novák), 10:30 snowboardcross muži - osmifinále, 11:01 snowboardcross muži - čtvrtfinále, 11:13 snowboardcross muži - semifinále, 11:17 snowboardcross muži - finále.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat