26. listopadu 2008 15:52 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Contador opět nejlepší cyklista světa

Contador si užívá triumf. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Contador si užívá triumf. | foto: AFP

PAŘÍŽ Španěl Alberto Contador vyhrál druhý rok po sobě novinářskou anketu Zlaté kolo pro nejlepšího cyklistu. Vítěz letošního Gira d'Italia a Vuelty dostal v anketě časopisu Velo Magazine přednost před švýcarským vítězem olympijské časovky Fabianem Cancellarou a svým krajanem Carlosem Sastrem, jenž triumfoval na Tour de France.

"Tohle je největší ocenění, protože mi ho udělili odborníci. Letos jsem nečekal, že vyhraju," řekl listu Contador, jenž se v pondělí podrobil operaci nosní přepážky.

Brzy šestadvacetiletý Contador zvítězil loni na Tour, letos však ve Francii startovat nemohl, protože jeho stáj Astana nedostala kvůli dopingovým skandálům pozvání. Zúčastnil se však dalších dvou třítýdenních etapových závodů a oba vyhrál. Stal se tak pátým cyklistou historie, jenž se může pyšnit trofejemi ze všech tří "Grand Tours".

ČTK

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?
Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích prodávají dětská líčidla. V Česku už dokonce najdete i specializované salony, kde dětem udělají manikúru nebo pedikúru. Jak vysvětlit dnešním dětem, že na líčení mají dost času?

Najdete na Lidovky.cz