Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Cyklistická 'bomba': Kreuziger prý míří za Contadorem do Astany

Tour de France

  10:14aktualizováno  15:14
AMSTERDAM - Český cyklista Roman Kreuziger by mohl od příští sezony hájit barvy kazašského týmu Astana. O přestupu z Liquigasu spekuluje nizozemský server Sportdome, podle něhož nezůstanou u současného Kreuzigrova zaměstnavatele ani Alexandr Kuščinskij, Alessandro Vanotti, Fabio Sabatini, Francesco Chicchi, Manuel Quinziato a Daniele Bennati.

Roman Kreuziger. foto: Reuters

Sám český jezdec však tvrdí, že s Astanou nikdy nejednal. Kreuzigrovi končí letos u Liquigasu smlouva. Jeho další štací měl být belgický tým Omega-Lotto, který o jeho služby usiluje už od loňské přelomové sezony. Pokud by se Kreuzigrův přestup k Astaně stal skutečností, spojil by český cyklista síly s dvojnásobným vítězem Tour de France Albertem Contadorem, který by měl prodloužit smlouvu o další tři roky.

"O tom nic nevím. Je to holý nesmysl, s Astanou jsem dokonce nikdy vůbec nejednal," řekl dnes Kreuziger. "Je to podobné jako s Omega-Lotto, s těmi jsem naposledy mluvil někdy před rokem. Až se něco bude dít, tak to určitě zveřejním," uvedl nejlepší český jezdec současnosti.

Liquigas má navíc podle jeho slov ještě na další rok opční právo. "Takže zatím to beru tak, že v roce 2011 bude jezdit zde," dodal Kreuziger. Mezi lídry stáje Astana patří i Kazach Alexandr Vinokurov, jenž se po odpykání dopingového trestu vrátil mezi světovou elitu a vyhrál klasiku Lutych-Bastogne-Lutych.

Autor:

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...