22. června 2010 10:14, aktualizováno  15:14 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Cyklistická 'bomba': Kreuziger prý míří za Contadorem do Astany

Roman Kreuziger. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Kreuziger. | foto: Reuters

AMSTERDAM Český cyklista Roman Kreuziger by mohl od příští sezony hájit barvy kazašského týmu Astana. O přestupu z Liquigasu spekuluje nizozemský server Sportdome, podle něhož nezůstanou u současného Kreuzigrova zaměstnavatele ani Alexandr Kuščinskij, Alessandro Vanotti, Fabio Sabatini, Francesco Chicchi, Manuel Quinziato a Daniele Bennati.

Sám český jezdec však tvrdí, že s Astanou nikdy nejednal. Kreuzigrovi končí letos u Liquigasu smlouva. Jeho další štací měl být belgický tým Omega-Lotto, který o jeho služby usiluje už od loňské přelomové sezony. Pokud by se Kreuzigrův přestup k Astaně stal skutečností, spojil by český cyklista síly s dvojnásobným vítězem Tour de France Albertem Contadorem, který by měl prodloužit smlouvu o další tři roky.

"O tom nic nevím. Je to holý nesmysl, s Astanou jsem dokonce nikdy vůbec nejednal," řekl dnes Kreuziger. "Je to podobné jako s Omega-Lotto, s těmi jsem naposledy mluvil někdy před rokem. Až se něco bude dít, tak to určitě zveřejním," uvedl nejlepší český jezdec současnosti.

Liquigas má navíc podle jeho slov ještě na další rok opční právo. "Takže zatím to beru tak, že v roce 2011 bude jezdit zde," dodal Kreuziger. Mezi lídry stáje Astana patří i Kazach Alexandr Vinokurov, jenž se po odpykání dopingového trestu vrátil mezi světovou elitu a vyhrál klasiku Lutych-Bastogne-Lutych.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz