Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dá se říct, že celý den trávím v jedné místnosti, říká Bauer v karanténě

Sport

  11:33
Praha - O minulém víkendu se měl jet Birkebeinerrennet a po něm ještě další dva závody Visma Ski Classics. Všechny tři jsou ale vzhledem k aktuální situaci způsobené koronavirem zrušené a sezona tak předčasně skončila i pro laufaře. Včetně členů nejlepšího českého a středoevropského týmu v prestižním seriálu dálkových běhů – eD system Bauer Teamu. Sám jeho šéf, Lukáš Bauer, je aktuálně doma v karanténě

Lukáš Bauer v Novém Městě na Moravě. foto: Petr Lemberk, MAFRA

Lukáš Bauer se na poslední tři závody svého týmu v sezoně těšil, protože po splnění svých trenérských povinností u polské reprezentace na nich měl osobně být. Nakonec se jich ale nedočká a do Norska podle plánu neodcestoval.

Místo toho zamířil z Kanady, kde byl s polskou reprezentací na Světovém poháru, domů do Česka. A rovnou do karantény. „Člověk nemůže vědět, s kým letí a s kým se potká na letišti. Z preventivních důvodů jsem se proto zavřel doma a karanténu držím,“ popisuje Bauer.

S polskou reprezentací přišel o sprinterské závody Světového poháru v Quebecu, které se měly uskutečnit minulý víkend, a v Kanadě ho zastihly i zprávy o zrušení maratonů v rámci Visma Ski Classics. „Najednou jsem musel řešit cestu domů místo do Norska, kam jsem se měl přesunout za svým laufařským týmem na Birkebeinerrennet. Samozřejmě jsem byl ve spojení i s rodinou v Česku a chvíli jsme uvažovali, jestli se nepotkat právě v Norsku, kde bychom mohli být izolovaní v horách a nějaký čas tam pobýt. Ubytování už tam bylo zařízené na závody a také máme v Oslu týmovou servisní dodávku, kterou potřebuji přivézt. Nakonec ale vzaly věci rychlý spád a rodina zůstala doma.“

Lukáš Bauer

Doma samozřejmě zůstali i všichni členové Bauerova týmu, pro které sezona předčasně skončila. V posledních třech závodech se přitom chtěli pokusit útočit na elitní pětku v pořadí týmů, což byl předsezonní cíl, a vylepšit si individuální hodnocení. „Já se moc těšil, že společně strávíme 14 dnů ve Skandinávii, protože skoro celou sezonu jsem s týmem nemohl být. Chtěl jsem samozřejmě probrat i budoucnost a příští sezonu. Všechno šlo teď ale stranou a nikdo neví, co bude,“ mrzí šéfa eD system Bauer Teamu.

Komplikací pro Bauera je i to, že na letišti v Oslu zůstala po Vasově běhu servisní dodávka týmu, kterou si měli vyzvednout před Birkebeinerrennetem. „Nevím, kdy bude možné se pro auto dostat, a doufám, že mě nezruinuje parkovné na letišti,“ usmívá se v nadsázce Bauer.

Aktuálně ovšem nemůže nejen do Norska, ale kvůli dobrovolné karanténě ani ze svého domu. „Dá se říct, že celý den trávím v jedné místnosti, své pracovně, odděleně od zbytku rodiny. To je taky paradox – když už jsem přiletěl po sezoně plné cestování domů, tak s nimi nemůžu být. Taková je ale situace a nedá se nic dělat, ani se zrušením závodů. Důležitější jsou teď jiné věci a vše ostatní jde stranou,“ uzavírá Lukáš Bauer, kterého čeká ještě týden v izolaci a kontakt se členy týmu jen přes video a telefon.

Autor: