1. března 2019 17:37 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Dopingová kontrola v Rusku? Už žádné pivo, rozhodla antidopingová agentura

Ruský ministr sportu Pavel Kolobkov. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský ministr sportu Pavel Kolobkov. | foto: ČTK

Moskva / Praha Sportovci v Rusku si už nebudou moci k odevzdání vzorku moči dopomoci vypitím piva. Ruská antidopingová agentura (RUSADA) pití alkoholu při testování zakázala kvůli agresivnímu chování sportovců a také údajnému ovlivnění výsledků kontroly.

Pivo může pomoci dehydrovaným sportovcům vytvořit dostatečný vzorek moči, v Rusku ale budou muset od nynějška spoléhat pouze na velké množství vody. „Příliš to nepomáhalo ke slušnému chování sportovců při dopingové kontrole a k jejich dodržování pravidel. Občas byli sprostí a agresivní,“ řekla agentuře AP zástupkyně šéfa RUSADA Margarita Pachnocká.

Agentura se také domnívá, že pivo by mohlo mít vliv na údaje v takzvaném biologickém pasu, v němž se dlouhodobě zaznamenávají parametry daného sportovce. „Pivo to hodně ovlivňuje. Může to způsobit změny nebo je skrýt,“ řekla Pachnocká.

ČTK

On-line reportáž | HOKEJ

Rakousko - Česko
0 : 2
20:00
Začala druhá třetina.
20:00
Skončila první třetina.
19:08
Češi už jsou ve čtyřech, zatím se brání skvěle.

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…

Najdete na Lidovky.cz