Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Drsné vtípky basketbalových mladíků musí skončit. Ohrožují příchod hvězdných posil

Sport

  6:24
LOS ANGELES - Druhý nejúspěšnější klub historie NBA Los Angeles Lakers se připravuje na důležité léto. Tým by měl díky volným hráčům výrazně posílit a poprvé od roku 2013 se vrátit do play off. Dobré pověsti klubu však nepomáhají neukáznění mladíci Lonzo Ball a Kyle Kuzma, kteří si ze sebe střílejí přes média.

Mladí basketbalisté Kyle Kuzma (vlevo) a Lonzo Ball jsou kamarádi. Společně působí ve slavném klubu Los Angeles Lakers. foto: ČTK

Přestože jsou Kyle Kuzma s Lonzem Ballem kamarádi, vedení klubu není spokojeno s tím, jak se navzájem kritizují přes sociální sítě a oba si svolalo na kobereček. Velké pozdvižení vyvolal hlavně Ballův „disstrack“, tedy píseň, kterou složil.

Pošťuchování totiž vyústilo v Ballův hudební výtvor, kde si mimo jiné dělá legraci z toho, že Kuzma nezná svého biologického otce. Rodáka z Michiganu ve špatných poměrech vychovávala matka samoživitelka Karri Kuzmová.

11.června 2018 v 21:11, příspěvek archivován: 17.června 2018 v 19:39

Kylie Kuzma #ItunesExclusive https://t.co/PummuqTs87

Ta na píseň také zareagovala na Twitteru, kde nepřímo vzkázala Lonzovi i svému synovi, aby toho nechali.

13.června 2018 v 17:48, příspěvek archivován: 17.června 2018 v 19:38

Everyone’s had their fun now get back to work.

Zdroje v okolí klubu webu ESPN prozradily, že představitelé Lakers si s hráči promluvili jak samostatně, tak dohromady. Oba - Ball a Kuzma - se zavázali, že vzájemné narážky na sociálních sítích zklidní.

Lakers se zjevně nechtějí dostat do potíží, jako před dvěma lety, když mladý rozehrávač D’Angelo Russell natočil spoluhráče Nicka Younga, jak se přiznává k podvádění své snoubenky rapperky Iggy Azaley.

Video následně vyšlo na světlo a Azalea se s Youngem rozešla.

Russell ani Young už v týmu nejsou, první se snaží prosadit jako tahoun Brooklynu, druhý vyhrál titul s Golden State.

Mladí hráči Lakers jsou obecně hodně aktivní na sociálních sítích a v průběhu celé sezony si ze sebe navzájem dělali legraci ať už na Twitteru, Instagramu nebo Snapchatu.

27.ledna 2018 v 05:52, příspěvek archivován: 17.června 2018 v 19:38

Kyle Kuzma’s teammates wouldn’t let him start his interview until he put his coat on. Kuzma said later they are just jealous and Jordan Clarkson is the only one who could pull off that coat. https://t.co/TXNNLAMJ4O

Ball například vyčítal Kuzmovi, že na zápasech venku nosí víc dní za sebou stejné oblečení, Kuzma žertoval na téma Ballovy vlastní značky oblečení i bot.

Do vtipů se zapojili také další mladí hráči, jako další nováček Josh Hart nebo nadějný křídelník Brandon Ingram. Tato čtveřice nechávala v průběhu sezony zblízka nahlédnout do vztahů v týmu, teď to však zřejmě přerostlo únosnou mezi pro vedení klubu.

Basketbalista Los Angeles Lakers Kyle Kuzma.

„V průběhu sezony jsme se hodně sblížili. Trávili jsme spolu spoustu času na hřišti a začali ho trávit i mimo něj. Takhle se tvoří přátelství a z nich se tvoří silné týmy. Myslím, že tam byla spojitost mezi naším kamarádstvím a zlepšenou hrou, kterou jsme začali v závěru sezony předvádět,“ říkal v rozhovoru v závěru sezony hlavní tahoun týmu Ingram.

Nejaktivnější v tom však byli Ball s Kuzmou, kteří jako by soupeřili o vzájemnou čest.

„Celé záleží na tom, jak odpovíte, když si z vás někdo udělá legraci. Pokud umíte vtipně odpovědět, můžete si to oba užívat,“ řekl Kuzma.

Oba kohouti v únorovém rozhovoru o svém špičkování řekli, že vědí, kde je hranice, a tu nepřekročí. Rozhodně si nechtěli brát věci osobně, jsou to prý jen vtipy.

Basketbalista Los Angeles Lakers Lonzo Ball.

Teď to však z pohledu veřejnosti i vedení klubu nejenom přerostlo únosnou mez, ale Lakers to může škodit i v letních plánech na získání hvězdných posil. Proč by hvězdy ligy jako LeBron James, Paul George nebo Kawhi Leonard o Lakers byť jen uvažovaly, když za ně hrají neukáznění mladíci, co se neumějí slušně chovat ani mezi sebou?

Autor:

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...