Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Držení drog a závažné dopravní přestupky. Bývalý lyžařský král Northug míří na sedm měsíců za mříže

Sport

  20:57
Oslo - Bývalý král běžeckého lyžování Petter Northug byl odsouzen k sedmi měsícům vězení za opakované závažné dopravní přestupky a držení drog. Soud v Oslu jej shledal vinným z toho, že několikrát výrazně překročil povolenou rychlost, za což třináctinásobný mistr světa navíc přišel na doživotí o řidičský průkaz. Rozsudek podle svého právníka přijal a neodvolá se.

Peter Northug foto: Reuters

Čtyřiatřicetiletý Northug vedle 13 titulů z mistrovství světa získal dvě olympijská zlata na hrách v roce 2010 ve Vancouveru a také dvakrát vyhrál celkové hodnocení Světového poháru (2010 a 2013). Kariéru ukončil před dvěma lety.

Peter Northug
STUPNĚ VÍTĚZŮ. Lukáš Bauer (vlevo) si z padesátky ve Falunu odveze světové...

Už během aktivní kariéry se slavný Nor dostal do křížku se zákonem, protože v květnu 2014 způsobil pod vlivem alkoholu dopravní nehodu a z místa utekl. Byl tehdy odsouzen na 50 dnů do vězení a k pokutě. 

S žádostí, aby si trest odpykal až po sezoně, uspěl a mohl tak ještě startovat na šampionátu ve Falunu.

Český biatlonista Krčmář: Z výsledků nejsem unešený, ale zůstávám optimistou. Vím, že na TOP 10 mám

Nedávno veřejně přiznal, že má problémy i s drogami. Naposledy jej policejní hlídka zastavila v srpnu kvůli rychlé jízdě a v domě poté našla menší množství kokainu. Při řízení pod vlivem drog nebyl. 

V mobilním telefonu však vyšetřovatelé našli videa, která Northug během zběsilé jízdy natáčel a posílal přátelům. Podle soudu tato skutečnost může přimět k podobným činům i ostatní.

Autor:

Mohlo by vás zajímat