Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Evropský box v Praze: Konečný bude obhajovat titul, představí se i Pála

Sport

  15:22
PRAHA - Fanoušci profiboxu pozor! Nejlepší český profík současnosti Lukáš Konečný se v pátek 3. prosince představí v Praze, kde v hale Sparty na Podvinném mlýně bude obhajovat pás evropského šampiona WBO v lehké střední váze proti Arménci Hamletu Petrosjanovi. Na galavečeru by se navíc měl představit také česká jednička v těžké váze Ondřej Pála.

Lukáš Konečný. foto: ČTK

"Jedná se o dobrovolnou obhajobu, ta povinná proti Ryanu Rhodesovi by měla být až v roce 2011," uvedl Konečný na svých internetových stránkách. Pětatřicetiletý Petrosjan byl v minulosti držitelem interkontinentálních titulů IBF a WBA, nyní se nachází na 108. místě v lehké střední váze (Konečný je 13.).

Ve Švýcarsku žijící boxer má na svém kontě 35 zápasů v profiringu, z nichž 29 vyhrál a šest prohrál. Konečného bilance je 48 zápasů a 45 výher a 3 porážky, naposledy se ale musel před soupeřem sklonit v kontroverzním duelu 24. června 2008 se Sergejem Dzinzirukem o titul mistra světa. K němu se by mohl přiblížit po případných triumfech nad Petrosjanem a Rhodesem (světová devítka).

Program galavečera se v současnosti ještě tvoří, v titulovém zápase by se měl představit v supertěžké váhové kategorii i Ondřej Pála, který by se do ringu vrátil po více jak půlroční pauze a domácí publiku se představí po více jak dvou letech. O titul mistryně světa organizace WBO střední váhy by měla boxovat Christina Hammerová z Německa, kterou stejně jako Konečného zastupuje manažer Ulf Steinforth.

Autoři: ,