Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Místo legendárního boxera Tysona zůstaly jen dluhy a ostuda

PRAHA - Jeho obdivovatelé se těšili, jak si s Mikem Tysonem zatrénují. Měl také přednášet před řadou hostů a dražit své předměty za nemalé peníze. Nebo už po středečním poledni rozdávat dárky dětem v Motole...

Mike Tyson s dcerou Milan. foto: Reprofoto

"Jsou zklamané, protože se těšily," tvrdí mluvčí nemocnice Eva Jurinová. "Co se dá dělat. Ovšem asi na tom máme pořád újmu ze všech nejmenší." 

Čtěte také

Legendární boxer Mike Tyson mohl v Praze pobývat už druhý den. Místo toho sedí doma v Las Vegas, odkud na poslední chvíli před plánovaným příletem vzkázal: "Sorry, nepřijedu. Nemám slíbené prachy."

Smůlu mají všichni, kdo si pořídili trénink s Tysonem za 50 tisíc. Nebo ti, již dali o polovinu méně za pouhý lístek na galavečer na Žofíně. Žádný už se konat nebude.  Bijce Tysona se nepovedlo zaplatit – pořadatelé totiž zjistili, že lidé v Česku o něj zase tak moc nestojí.

(kliknutím na obrázek se vám grafika zvětší)
Grafika - Mike Tyson v Praze nebude

Přitom podle zdrojů LN se na Žofín prodalo už před měsícem 200 tiketů za 25 tisíc korun. "Všechno se budeme snažit vrátit," začal už slibovat Petr Havrda, jeden z promotérů společnosti Brokerspol. Tahle ostuda bude dost prodělečná. Její strůjci však nebudou jediní, kteří na celém fiasku tratí.

Patří mezi ně třeba Tysonova objednaná ochranka se statisíci ve ztrátě nebo luxusní vinohradský hotel Le Palais, kde Tysonovi drželi marně rezervaci na pět drahých nocí – každou za 44 tisíc korun. "I po nás chtěli zaplatit předem, ovšem já jim nic nedal," prozradil Petr Jákl, filmový režisér a producent. Tysona zval na party filmové předpremiéry. "Já už tomu však od začátku moc nevěřil."

Pochybnosti byly od začátku
Promotéři se na téma finance odmítají teď jakkoliv bavit. "Nechte nám klid, abychom to mohli řešit," prosí unaveným hlasem Havrda. Celá akce mohla podle propočtů vyjít na 18 až 26 milionů korun. Informace o Tysonově každodenní gáži, již měl několikanásobný světový šampion za návštěvu brát, se rozcházejí. Mluvilo se i o milionu dolarů za den, ovšem podle LN to mělo být "jen" 200 až 300 tisíc (zhruba kolem pěti milionů korun).

"Milion dolarů je nesmysl, to by možná mohli chtít v Dubaji, ale ne tady," je přesvědčen Rostislav Osička, bývalý reprezentant. "Teď bude zajímavé, jak peníze budou vracet." Mimochodem – nad projektem se vznášely pochybnosti již od samého začátku. Promotéry Havrdu s Reyem Karpfem nikdo dosud v boxerském prostředí příliš neznal. Nedůvěra navíc stoupla poté, co slibovali charitativní akci s Livií Klausovou, což první dáma vyvrátila.

"I já se k tomu stavěl od začátku dost skepticky," svěřil se boxer Lukáš Konečný, který se měl s Tysonem osobně setkat. "Čím více se to blížilo, věřil jsem, že to dopadne."  Jenže Tyson se nakonec se švýcarským podnikatelem a zároveň kamarádem Karpfem nepohodl. Podle organizátorů přitom došlo ke špatnému odhadu ceny na českém trhu.

Osička však nabízí ještě jiný názor: "Mikovi chtěli něco dát, ovšem hodně chtěli získat sami. On má asi podobných promotérů už plné zuby, všichni na něm chtějí zbohatnout."  Ať je pravda kdekoliv, měla jedna strana kalkulovat lépe a s předstihem.

Takhle se jen v Česku zrodila jedna další ostuda, po níž opět zůstanou jen ztráty a starosti. Nebo zklamané dětské tváře, které dnes měla v nemocnici rozveselit neobyčejná návštěva...

Kdo všechno o Mika Tysona přišel

Fanoušci
Přestože box nepatří v Česku mezi nejpopulárnější sporty, našli se zájemci, kteří byli ochotni zaplatit si osobní zážitek v podobě tréninku s několikanásobným mistrem světa. Lidé zároveň měli dostat možnost spatřit ho na vlastní oči i během galavečera bojových sportů nebo na společenské akci na Žofíně.

Charita
Vyhlášený boxer měl dnes během svého programu navštívit také motolskou fakultní nemocnici, kde chtěl malým dětským pacientům rozdávat své dárky. Kromě toho bylo navíc v plánu předat vyhlášené pražské nemocnici finanční výtěžek z dražby předmětů dodaných právě legendárním Mikem Tysonem.

Televize
Jedním z jeho programů měla být mimo jiné návštěva v televizním pořadu Na plovárně moderátora Marka Ebena. V jiný termín přijal zase pozvání na blížící se V. I. P. párty předpremiéry filmu Red, které se měl osobně zúčastnit společně s boxerem Lukášem Konečným nebo režisérem Petrem Jáklem.

 

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!