Čtvrtek 21. září 2023, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hadamczik: Radost mi udělala už příprava, nastoupili jsme sebevědomě

Sport

  7:00
SOČI (Od našeho zpravodaje) - Sám přiznal: "Hrát derby v takové fázi turnaje je psychologicky těžké pro všechny." Náročný duel zvládli v olympijském osmifinále lépe hokejisté Česka s koučem Aloisem Hadamczikem na střídačce. "Dotáhli jsme to k výhře. To je hlavní," řekl trenér.

Alois Hadamczik. foto: MAFRA - Michal Růžička

Osmifinálový boj se Slováky skončil českým triumfem 5:3. "Radost mi udělala už samotná příprava. Byla nadstandardní, hráči si uvědomili, o co jde. Nastoupili jsme sebevědomě," popisoval Hadamczik.

Výsledkem byl český uragán v úvodu. Málokdo v hale Šajba čekal tak rychlé vedení 3:0. "Vstup byl výborný. Byla to naše nejlepší třetina na turnaji - nejen kvůli třem brankám, ale i kvůli pohybu," hodnotil kouč. "Dobře jsme bruslili, dařilo se nám v přesilovkách. V brance to jistil Pavelec."

Shrnuto: začátek se blížil ideálu. Velkou roli v tom hrály početní výhody proměněné Hemským a Krejčím.

"Na pondělním tréninku jsme se zaměřovali hlavně na přesilovky. Jsem rád za dva góly," řekl Hadamczik, ale také přidal: "Měli bychom v tom pokračovat i za stavu 4:1. Tam se nám přesilovky tolik nedařily a zápas šlo dotáhnout k výhře ve větším klidu."

Přišlo totiž drama, snížení soupeře na 4:3. "Dobrým nasazením a sestavou staženou na tři pětky už jsme to zvládli bez větších šancí Slováků," dodal Hadamczik. "Neudělali jsme moc zbytečných faulů. Disciplína je základ."

Teď má před sebou bleskovou přípravu na Američany. Středeční čtvrtfinále se hraje opět v hale Šajba, znovu od 18.00 SEČ.

"Každý zápas je jiný, ale Amerika má velmi silný a pohyblivý tým. Navíc nebude jednoduché se za pár hodin zregenerovat," uvědomuje si český trenér. "Každopádně jsem rád za výhru nad Slováky. Když vidíte, že Švýcaři po velmi dobrých výkonech i výsledcích prohrají s Lotyši... Týmy se v hokeji velice vyrovnávají."

Autor: