Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Takový začátek jsem si přál, ale ze závěru se musíme poučit, řekl Jágr

Sport

  22:04
SOČI (Od našeho zpravodaje) - Brilantní start. Soupeřovo povstání. A šťastný konec. Mač se Slovenskem dal hokejistovi Jaromíru Jágrovi zabrat fyzicky i psychicky. Po dvacetihodinové přestávce ho navíc na olympiádě čeká ještě těžší bitva, s obávanými Američany, kteří v pondělí i úterý odpočívali.

Jaromír Jágr a Alois Hadamczik. foto: MAFRA - Michal Růžička

Snadná procházka do čtvrtfinále se v deštivém dnu v Soči zvrhla v tuhý boj. Češi vedli 4:0, ve třetí třetině však museli hájit těsný náskok 4:3. "Myslím si, že jsme přestali hrát," řekl veterán Jaromír Jágr. "A když na velké hřišti přestaneš hrát, tak dáváš soupeři šanci. Oni tu první lajnu mají výbornou, co si budeme říkat. To jsou všechno hvězdy. Když neměli co ztratit, šli do útoku. Zatápěli nám."

V první třetině jste nabrali sebevědomí, jenže pak nastaly komplikace. Je to postup s kaňkou?
Postoupili jsme? Postoupili. Se Švédama jsme prohrávali 4:0, druhou půlku jsme hráli dobře a stejně jste nás zkritizovali.

Vždyť i kapitán Plekanec říkal, že je důležité hrát celé zápasy na sto procent. Napadlo vás za stavu 4:0, že pošetříte síly na čtvrtfinále?
Asi jo. Právě proto to takhle dopadlo. Každý hráč se musí rozhodnout. Kdybychom hráli naplno, vyhrajeme 7:1 a zítra bychom si vyčítali, že nemáme nohy. Já nevím. To je hrozně těžký.

Prospěje celému týmu, že se trefili hráči, kteří zatím nemohli dát gól?
Sebevědomí to trošku pomůže. Ale zítra nás čeká úplně jiný zápas.

Radující se Jaromír Jágr a Roman Červenka.

Jak těžký soupeř jsou Američani?
My jsme s nimi nehráli. Nevím.

Tak podle jmen? Podle toho, co tady zatím předvádí?
Podle jmen by rovnou mohli dostat trofeje Kanada a Rusáci. Slovinci už by byli dávno doma. Kolik znáte slovinských hráčů? Já pořádně jenom Kopitara. Přesto tady překvapili. Hrajou výborně. Každý tady může porazit kohokoliv.

Považujete za zásadní plus, že se povedlo využít přesilovky?
To bylo rozhodující. Dostali jsme se nahoru, takový začátek jsme si přáli. Jako na nás vletěli Švédi, tak my vletěli na Slováky. Získali jsme si náskok. Švédi tu údržbu zvládli líp než my. Z toho se musíme poučit. Vedli jsme 4:0 a hráli pořád dopředu. Obránci útočili, každé mužstvo si tím musí projít a uvědomit si, že takhle se hrát nedá.

Mají Američani výhodu, že měli v osmifinále volno?
Za den asi těžko vypadnou z tempa. Takže budou mít určitou výhodu, ale oni si ji tady vybojovali. Takový je systém turnaje. První tři zápasy hráli líp než my, zasloužili si výhodu pro čtvrtfinále. Tak je to spravedlivý.

Autor:

Mohlo by vás zajímat