Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vůjtek mladší: Červenka všechny kritiky umlčel, ale přál jsem Slovákům

Sport

  22:50
PRAHA - Narodil se v Ostravě, v roce 2000 vybojoval se Spartou mistrovský titul. Při osmifinále olympijského turnaje ale Vladimír Vůjtek mladší přál Slovákům. Důvod? Na jejich lavičce totiž působí v roli trenéra jeho otec.

Slovenská střídačka v čele s Vladimírem Vůjtkem. foto: MAFRA - Michal Růžička

"Samozřejmě jsem fandil tátovi, to by asi udělal každý," řekl bývalý útočník, jenž v pondělí oslavil dvaačtyřicáté narozeniny. Do hospůdky v Klimkovicích svolal rodinu i přátele, ale po utkání zažíval rozporuplné pocity. Češi sice rivala zdolali, rodinná stopa Vůjtků ale v Soči další úspěch nepřidá.

O čem ještě syn charismatického kouče mluvil v rozhovoru pro Lidovky.cz?

O první třetině...
Tři nula po dvaceti minutách? To už se těžko otáčí. Začátek samozřejmě rozhodl. Ale Slováci ukázali charakter a srdce, dostali se na rozdíl jediného gólu a sahali po vyrovnání. Škoda, teď už budu fandit Čechům.

O dramatickém závěru...
Slovensko nemělo co ztratit, proto do toho hráči šli naplno. I když dotahovali velké manko, tak dokázali soupeře zatlačit. Nakonec to nevyšlo, ale takový je hokej. Češi jdou dál, Slováci jedou domů. Trošku mě to mrzelo, očekával jsem spíše vyrovnané utkání od začátku do konce. Ale v těchto zápasech rozhodují maličkosti. Musím se moc přiznat, že moc nechápu třeba vyloučení Jágra před prvním českým gólem. Žádný faul jsem tam ani z opakovaných záznamů neviděl.

Milan Michálek (vpravo) a David Krejčí.

O souboji dvou českých trenérů...
To je převážně záležitost médií. Rozhodně to není tak, že by proti sobě hráli oni dva. Byl to prostě zápas Čechů a Slováků. Předem se vždycky spekuluje, co a jak bude a kdo si bude koho hlídat. Ale jsou to jen prognózy, z tohoto pohledu vzájemná utkání rozhodně neprožívám.

O výkonu Romana Červenky...
Roman všechny kritiky umlčel. Všude se psalo a říkalo, že nepatří do první lajny. A vidíte to, teď vlastně svými góly rozhodl. Dvakrát se nádherně trefil. Jsem opravdu zvědavý, co si o něm tentokrát přečtu v novinách (zasměje se). Hokej jsem hrál, někdy ta forma jde nahoru a dolů. Útočník to má občas opravdu složité.

O příštím soupeři...
Bude to nesmírně těžké. Hokej Američanů je úplně jinde. Strašně rád bych se mýlil. Doufám, že je Češi dokáží nějakým způsobem přechytračit. Ale... Jsou opravdu na jiném levelu. Viděl jsem jejich zápas proti Slovensku, pak i proti Slovincům. Jejich hokej nám prostě uniká, stejně jako ten kanadský a švédský.