2. prosince 2008 10:53 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hlavně se nenechat unést, nabádá Jarolím

Trenér Slavie Karel Jarolím při zápase.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Slavie Karel Jarolím při zápase. | foto: ČTK

PRAHA Ligový podzim skončil, fotbalisté Slavie se po něm mohou dívat na tabulku s uspokojením. Po 16 kolech přezimují v čele s šestibodovým náskokem. To je slušný náskok a dobrá výchozí pozice pro obhajobu titulu. Po zkušenostech z minulé sezony trenér červenobílých Karel Jarolím ale raději zůstává ostražitý.

* LN Kdyby vám někdo před sezonou tvrdil, že povedete s takovým náskokem, bral byste to?

No, čekal jsem tak dvanáct bodů... Ne, to žertuju. Kdo by to nebral. Nikdo z ligové špičky by určitě nebyl proti.

* LN Loni jste na tom byli podobně, ligu jste vedli o pět bodů. Jak byste obě podzimní části porovnal?

Loni nám vyšel dobře začátek, letos jsme se dostali do tempa až od čtvrtého kola, to jsme poprvé vysoko vyhráli. Co do herní kvality se nám letošní podzim vydařil víc. To je vidět hlavně na počtu nastřílených branek. Vše je pochopitelně spojené s novým stadionem. V Edenu máme fantastickou atmosféru.

* LN Vzrostla Slavii sebedůvěra?

V ligových zápasech s tím problém nemáme. Bohužel jsme to nedokázali přenést do evropských pohárů.

* LN Máte tušení, proč tomu tak je?

Aston Villa, Fiorentina, Hamburk – to jsou soupeři, kteří jsou trochu jinde. Pro ně naopak podobné zápasy nepředstavují nic mimořádného – zažívají je skoro každý týden. Když se s nimi budeme střetávat pravidelně, lépe se na jejich hru adaptujeme.

* LN Když se vrátíme zpátky k lize, který podzimní výsledek pokládáte za klíčový?

Mě osobně nastartovala remíza v Plzni (pozn. red. – ve třetím kole). Od té chvíle jsem si řekl, že se budeme muset ubírat úplně jiným směrem. Přišly výhry nad Střížkovem a Ostravou – ty už byly podložené trochu jiným způsobem hry.

* LN Z hráčů v sešívaném dresu poutal největší pozornost Tomáš Necid. Čekal jste, že vyletí do pozice nejlepšího ligového střelce?

U něj se sešlo dohromady víc věcí. Góly umí dávat, to má prostě v sobě. Prokazoval to už v mládežnických týmech. Možná ho také uklidnilo, že brzy podepsal přestup do CSKA Moskva. Získal jistotu a nemusel se rozptylovat tím, jestli ho někdo sleduje. Pomohlo mu i mistrovství Evropy devatenáctek.

* LN Slavia mohla těžit z velmi širokého kádru. Je vůbec nutné, aby se v zimě posilovala?

Nejvíc musíme reagovat na odchod Tomáše Necida. Zdravé jádro tu určitě zůstane. Uvidíme, jestli nedojde k změnám i na jiných postech.

* LN Bojíte se, že vám úspěšný podzim odláká některé hráče pryč?

O tom nepřemýšlím. Kdyby se objevila zajímavá nabídka, těžko jí bude klub odolávat. Pokud půjde o hráče, kteří tu odvedli nějakou službu, není důvod, proč by nemohli odejít zkusit štěstí.

* LN Jak moc je těžké bojovat proti tomu, že Slavii všichni chválí? Nebojíte se, že by vám hráči mohli usnout na vavřínech?

Po posledních dvou zápasech se objevilo i dost kritiky. Hráčům nezakazuju číst noviny, ale upozorňuju je, že s chválou je to ošemetné. Nejlepší je vzít si z toho nějaký ten střed a nenechat se unést.

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝVOJÁŘ AUTOELEKTRONIKY JUNIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz