18. listopadu 2018 12:15, aktualizováno  13:01 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Hrozivá nehoda. 17letá pilotka přeletěla v rychlosti 250 km/h bariéry a zlomila si páteř

Sophia Flörschová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sophia Flörschová | foto: Twitter

Macao Světové finále formule 3 v Macau zastínila děsivá nehoda sedmnáctileté německé pilotky Sophie Flörschové. Se svým monopostem vyletěla po kolizi s jiným vozem na konci dlouhé cílové rovinky na městském okruhu v rychlosti kolem 250 km/h z trati.

Přeletěla přes bariéru z pneumatik a skrz pletivo nad hlavami traťových komisařů a dalších přihlížejících.

Federace FIA po několika minutách všeobecného zděšení zahnala nejhorší obavy a oznámila, že jezdkyně byla po nehodě při vědomí a komunikovala. 

Po převozu do nemocnice lékaři zjistili blíže nespecifikovanou frakturu páteře, která by ale podle vyjádření otce zraněné závodnice pro německá média neměla nijak ovlivnit hybnost.

Zraněni byli minimálně ještě další čtyři lidé. Japonský pilot Šo Cuboi, s kterým měla Flörschová kolizi, byl převezen do nemocnice s bolestmi zad. 

V péči lékařů se ocitli i dva fotografové a traťový komisař. Podle prvních diagnóz utrpěli různá zranění včetně natržených jater, zlomeniny čelisti a otřesu mozku.

Závod byl po nehodě přerušen, po hodině ale pokračoval a vyhrál jej Brit Daniel Ticktum, který obhájil loňské prvenství.

Flörschová v letošní sezoně ve formuli 3 debutovala, předtím jezdila ve formuli 4 a jako první žena v ní vybojovala i dvě pódiová umístění.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz