Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Je to dost kruté, smutnil skip českých curlerů Snítil

Sport

  11:47
VICTORIA/PRAHA - Čeští curleři skončili na mistrovství světa v kanadské Victorii v základní části osmí, čímž vyrovnali historicky dosud nejlepší umístění. Přesto tým jen těžko skrýval zklamání. Zároveň totiž přišel o přímý postup na olympijské hry v Soči.

Český curler Jiří Snítil foto: ČTK

"Naše zklamání se dá momentálně těžko strávit," smutnil skip Jiří Snítil po prohře 3:6. Čeští curleři věděli, že jejich olympijská šance žila do poslední chvíle. "Kdybychom totiž zápas se Švýcary vyhráli, stačilo by to na tie break se Švédskem o čtvrté místo a s největší pravděpodobností i na postup do Soči," dodal.

K TÉMATU

Útěchou nemohla být curlerům ani skutečnost, že Švýcarsko disponuje mnohem větší členskou základnou, která trénuje a hraje ve čtyřicítce curlingových hal. Oproti tomu je v Česku jediná podobná hala v Praze na Roztylech, která je neustále zaplněná, a teprve nedávno k ní přibyla jedna dráha v Brně. "To je sice hezké, ale podobné nebo ještě lepší to mají třeba Kanaďané, které jsme tady porazili. Jenže Švýcaři nám prakticky nedali šanci," pokýval hlavou.

Osmé místo je přitom vyrovnání nejlepšího výsledku, jakého čeští curleři, kteří jsou všichni členy mnohonásobného mistra ligy 1. CK Brno, na světovém šampionátu dosáhli. Při své premiéře v roce 2008 skončili poslední, dvanáctí, v roce 2009 jedenáctí, v roce 2011 osmí a loni opět dvanáctí.  "Jo, jinak naše poslední bilance těší. Celkové umístění je na šest výher z jedenácti zápasů vlastně dost kruté," posteskl si Snítil, jehož tým čeká prosincová světová kvalifikace o postup do Soči.

"Jenže tam to bude nabité, na olympiádu se dosud neprobojovaly třeba týmy Německa, USA, Nového Zélandu nebo třeba Finska. Jenže když před lety skončila naše první účast v divizi B mistrovství Evropy trapasem, taky nikdo nevěřil, že bychom se jednou mohli dostat do áčka a pak na mistrovství světa. Teď je naším snem olympiáda," dodal.

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.