Čtvrtek 3. prosince 2020svátek má Svatoslav 0 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Jsem víc sexy než před pěti lety, smál se Fury v Praze. Pochutnal si na vepřovém kolenu

Bývalý boxerský mistr světa v těžké váze Brit Tyson Fury vystoupil na tiskové... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý boxerský mistr světa v těžké váze Brit Tyson Fury vystoupil na tiskové... | foto: ČTK

PRAHA Britský boxer Tyson Fury na den navštívil Prahu, kde ve čtvrtek večer v klubu SaSaZu vyprávěl svůj životní příběh.

Nejprve nakráčela do hotelového salonku jeho krásná manželka Paris, se kterou má celkem pět dětí.

Poté přišel v doprovodu promotérů Radima Tauchena a Petra Větrovského také 206 centimetrů vysoký ostrovní obr Tyson Fury.

Muž, který v listopadu roku 2015 ukončil desetiletou neporazitelnost legendárního Ukrajince Vladimira Klička. Situaci kolem své osoby ale neustál, na plánovanou odvetu nikdy nedošlo, Fury propadl drogám, alkoholu, přibral na 180 kilogramů.

„Vrátil jsem se z temných míst. Byla to pro mne nejtěžší zkouška v životě, protože jsem nebojoval se soupeřem v ringu, ale sám se sebou,“ vyznal se ve čtvrtek při jednodenní návštěvě Prahy.

Bývalý boxerský mistr světa v těžké váze Brit Tyson Fury s manželkou Paris...
Tyson Fury v utkání s Tomem Schwarzem.

Více prozradit nechtěl, aby předčasně neochudil ty, kdo si zaplatili vstupenky na večerní show v klubu SaSaZu. „Bude to velké,“ pomrkával na novináře.

Při každé volné chvilce, kdy nemusel odpovídat, pak sledoval svoji ženu a usmíval se na ni.

„Největší relax? Rodina, s Paris máme pět dětí (tři syny a dvě dcery). To je vlastně neustálý relax,“ rozesmál sebe i ostatní.

I když v dobrém rozpoložení byl vlastně celou dobu. Ostatně, brzo jednatřicetiletý rodák z Manchesteru nemá důvody, aby tomu bylo jinak.

O víkendu zdolal do té doby neporaženého Němce Toma Schwarze ve dvou kolech, za expresní práci vydělal 13,5 milionu dolarů a může se pomalu chystat na další výzvy.

Už 5. října by se měl v ringu představit znovu, opět na americké půdě. Nejvážnějším kandidátem je neporažený bijec z Brooklynu Jarrell Miller.

Tyson Fury s novináři žertoval.

Tyson Fury s novináři žertoval.

A na jaře 2020 by mělo dojít na odvetu s Američanem Deontayem Wilderem. „Ano, smlouva je podepsaná. Má 500 stran, až na jednu všechny s jeho požadavky. Moje je jediná, ta vítězná s podpisem,“ pronesl sebevědomě.

Moc dobře si uvědomuje, že v prosincové remízové bitvě bude muset tentokrát jasně dominovat, aby vyhrál. „Na bodové rozhodčí spoléhat nechci. Vím, že pokud chci vyhrát, budu ho muset knockoutovat,“ přiznal.

Nad tímto duelem ale momentálně přemýšlet nemusí. Sám ostatně tvrdí, že nežije minulostí ani budoucností, ale přítomností.

„Praha se mi líbí, jsem tu pár hodin, ale už jsem viděl Pražský hrad, hezká místa, staré budovy, určitě se sem budu chtít ještě vrátit,“ usmíval se a pohladil se po břiše. V něm totiž skončilo i vepřové koleno a plzeňské pivo.

„Moc dobré, opravdu, bylo hodně velké,“ ukazoval, jak se do české klasiky zakusoval a pochutnával si na ní.

„Věřím, že v Praze pořádně přiberu, zatím jsem na to neměl moc času,“ přidal 120kilový pořez, který přiletěl do Česka z Las Vegas.

A ač mluvil o únavě, patrná na něm rozhodně nebyla. „Užívám si to. Boxování i život, dříve to bylo o penězích a pásech. Jsem teď i více sexy, než jsem byl před pěti lety,“ rozesmál sebe i všechny přítomné na závěr.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Čeká nás válka generací, mladí jsou v depresi a naštvaní, říká klimatolog

Václav Cílek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klimatolog, geolog, filozof a popularizátor vědy Václav Cílek dlouhá léta varuje před klimatickými změnami, před...

BMW X7 vs. Mercedes-Benz GLS: Čím umí zaujmout obři SUV

BMW X7 vs. Mercedes-Benz GLS | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tahle dvě auta patří k největším SUV na trhu, delší je pouze Rolls-Royce Cullinan. Zatímco Mercedes má ve třídě obřích...

Pokus, na který se zapomnělo. Z rybky z PET lahve je kapitální sumec albín

Petr Fišer se zlatým sumcem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Před čtrnácti lety vypustil Petr Fišer do nádrže ve Svatém Jiří u Chocně malou zlatou rybku.Teď je z ní 152 centimetrů...