Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Konec mazánka? Knockoutoval Klička, od maminky se Joshua odstěhuje až nyní

Sport

  12:15
PRAHA - Britský boxer těžké váhy Anthony Joshua, který 29. dubna knockoutoval v jedenáctém kole legendárního Ukrajince Vladimira Klička, si hledá v Londýně nové bydlení. Dosud přitom dvoumetrový obr bydlel společně se svoji maminkou Yetou.

Anthony Joshua s maminkou Yetou. foto: Reprofoto

Měří skoro dva metry, váží přes 110 kilogramů, jeho postavu by mu mohl závidět kdejaký kulturista. Přesto osmadvacetiletý Anthony Joshua, boxerský král těžké váhy, stále ještě bydlí na předměstí Londýna se svojí maminkou Yetou.

Své nejoblíbenější ženě koupil před lety baráček v severní části Londýna, kde společně s ní bydlel. Navíc nedaleko svého domova zaplatil bydlení také tanečnici Nicole Osbourneové, se kterou má malého synka Josepha, aby mohl být svého potomkovi co nejvíce nablízku.

Zdá se ale, že se obrovitý šampion IBF a WBA konečně rozhodl postavit na vlastní nohy. A muž, který chce být prvním boxerem, jenž si vydělá více jak miliardu dolarů, tak hodlá učinit skutečně ve velkém stylu.

Vyhlédnuté luxusní bydlení Anthonyho Joshuy.
Vyhlédnuté luxusní bydlení Anthonyho Joshuy.

Dle britských médií si vyhlédl luxusní zámek se sedmi ložnicemi, solnou jeskyní, lázněmi, posilovnou, vinným sklepem a zdobený lustry a obrazy francouzské umělkyně Viviane Cisinské. Sídlo na okraji britské metropole koupil v roce 2012 jihoafrický obchodník s diamanty Walter Hennig za 27 milionů liber.

Cena sídla je tak vyšší než výdělek, který olympijský šampion z Londýna z roku 2012, inkasoval za svoji poslední výhru nad Kličkem. Za ní měl garantováno 15 milionů liber, dle všeho by si ale prodejem televizních práv mohl přijít až na dvojnásobek.

„Je odhodlán zvážit své možnosti, chce se odstěhovat od maminky, ale zároveň ji být stále nablízku. Stejně jako synovi. Nechce se unáhlit, ale tohle sídlo se mu opravdu zalíbilo. Ví ale, že je to velké rozhodnutí a chce si být jistý, že udělal správný obchod,“ řekl Daily Mirror dobře informovaný zdroj z Joshuova okolí.

„Vítězství nad Kličkem jej katapultovalo mezi největší sportovní hvězdy, ale on stále zůstává nohami na zemi. Má velký rozpočet, hodně lidí kolem sebe, ale pokud se rozhodne odejít od maminky, nechce tak učinit na pár měsíců, chce domov na hodně let,“ dodal zdroj.

Jen pro zajímavost – Joshua si všemi svými profesionálními zápasy (19, všechny vyhrál před limitem) mohl přijít už zhruba na 50 milionů liber. Bydlení s maminkou jej v roce 2013 přišlo na 174 tisíc liber, dům pro Osbournovou pak na 500 tisíc liber.

Nyní se zdá, že je čas na skutečně první luxusní nákup...