20. prosince 2014 16:25 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Koudelka opět zazářil. V Engelbergu byl o šest desetin bodu druhý

Roman Koudelka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Koudelka | foto: Reuters

ENGELBERG Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil druhý v Engelbergu a potřetí v této sezoně Světového poháru se dostal na stupně vítězů. Český závodník dnes prohrál jen o šest desetin bodu s Němcem Richardem Freitagem. O třetí místo se podělili Michael Hayböck z Rakouska a Slovinec Jernej Damjan.

Koudelka naposledy skákal před čtrnácti dny v Lillehammeru, kde vyhrál jednokolový závod, pak vynechal ruskou zastávku SP v Nižním Tagilu. Při návratu na můstky nyní potvrdil formu a za skok dlouhý 128 metrů dostal v prvním kole 134,9 bodu. Na třetím místě ztrácel šest bodů na vedoucího Hayböcka, ale i za ním bylo pořadí vyrovnané.

V druhém kole Koudelka dopadl na 136,5 metru, let i telemark předvedl stylově čistě, ale odečetl 2,8 bodu kvůli protivětru. Proto se před něj v celkovém součtu dostal Freitag, i když měl o metr kratší druhý skok. Před Hayböckem a Damjanem měl Koudelka náskok devět desetin bodu.

Na „bednu“ Koudelka vystoupil v SP popáté v kariéře. Letos dál prožívá životní vstup do zimy. Vedle Lillehammeru vyhrál i úvodní díl sezony v Klingenthalu a už dvakrát vedl průběžné pořadí Světového poháru. Aktuálně je čtvrtý, první zůstal Nor Anders Fannemel.

Druhý český reprezentant v závodu Jan Matura dopadl na 116,5 metru, obsadil 44. místo a z prvního kola nepostoupil. Lukáš Hlava a Jakub Janda vypadli už v páteční kvalifikaci.

ČTK, Lidovky.cz