25. července 2011 8:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kreuziger na Tour: trápení až do cíle

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto: www.proteam-astana.com

PAŘÍŽ/PRAHA Jediný český zástupce na Tour si 98. ročník představoval bezpochyby docela jinak. Po 12. místě a dvou devátých příčkách projel Roman Kreuziger včera pod Vítězným obloukem na 112. příčce se ztrátou více než tří hodin na vítězného Evanse. Cože se stalo s jedním z nejlepších světových cyklistů, který se nedávno těšil ze šestého místa na Giru d’Italia?

Nic dramatického. Jeho pochmurnou anabázi načaly hned v úvodních etapách tři nepříjemné pády, z nichž si odnesl především nepříjemně naražené zápěstí. Časový zásek nasbíral ještě ve chvíli, kdy víceméně absolutně o nic nešlo, nicméně už tehdy se jeho šance na případný úspěch rozplynuly.

Vývoj pořadí na Tour
(Grafika se po kliknutí zvětší)

"Na Giru jel Roman na umístění a předvedl velmi dobrý výkon," připomíná Tomáš Konečný, muž, který na Tour před devíti roky skončil na 65. místě. "Na Tour jel naopak jako pomocník lídra Vinokurova. Ten se ale zranil a ze závodu odstoupil. Romanovi trochu chybělo štěstí, ale odvedl celkem pěkný výkon."

O TOUR DE FRANCE ČTĚTE VÍCE

Kreuziger už dnes ví, že kombinace Gira a Tour v jedné sezoně se rovná takřka vraždě, a naznačuje, že příště už se k téhle variantě zřejmě nepřikloní. Jediný Contador ji dokázal slušně zvládnout, ale i on připustil, že se silami na tom optimálně zrovna nebyl.

"Chtěl jsem zaútočit v Alpách, ale ataky mi nevyšly," řekl Kreuziger smířeně. "Moje kondice na Tour letos skutečně nebyla taková, abych o vítězství mohl bojovat." Připustil, že v Alpách párkrát dumal o tom, že z kola sleze, nakonec ale vydržel až do cíle. "Protrpěl jsem si ty hory, ale jsem rád, že jsem dojel až do Paříže a užil si v cíli tu fantastickou neopakovatelnou atmosféru."

Advantage Consulting, s.r.o.
PROJEKTANT ELEKTRO

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 55 000 Kč