Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Spekulace: Kiki a Maki se rozchází. Konec spolupráce prý oznámí v pondělí

Sport

  13:34aktualizováno  19:21
PRAHA - Nejúspěšnější český beachvolejbalový pár Kristýna Kolocová a Markéta Sluková se údajně rozpadá. Informaci v pátek přinesl Český rozhlas s tím, že hráčky konec spolupráce definitivně potvrdí na pondělní tiskové konferenci.

Česká dvojice Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková v duelu proti finským soupeřkám. foto: ČTK

Hráčky zatím k rozchodu odmítají podat bližší informace. Konkrétně nechtěl hovořit ani jejich trenér Simon Nausch, jenž Radiožurnálu řekl: „Je tu spousta drbů. Vím o nich, ale nemůžu k nim nic říct. Nechme to na pondělí. Žádnou z těchto zvěstí zatím nechci komentovat.“

Mizerná sezona pokračuje. Kolocová a Sluková se nevzchopily ani na MS

Kolocová se Slukovou se prý rozchází kvůli financím. V posledních měsících ovšem vázla i jejich sportovní spolupráce: pár si procházel výsledkovou krizí, která vygradovala 17. místem na MS v Nizozemsku.

Loni přitom prožily životní sezonu. Vyhrály turnaj v Berlíně i v Praze a ovládly též mistrovství České republiky. Zúčastnily se také OH v Londýně (2012), kde obsadily 5. příčku.

Pokud se spekulace potvrdí, skončí Kiki a Maki rok před olympiádou v Riu, kterou si stanovily za hlavní cíl. 

Zároveň se rozpadá i druhá česká dvojice Martina Bonnerová a Barbora Hermannová, přičemž druhá jmenovaná má vytvořit novou dvojici se Slukovou. Bonnerovou však chování parťačky zklamalo.

„Postavila mě před hotovou věc. Slušný člověk by měl spolupráci ukončit po předešlé domluvě a po ukončení sezony,“ napsala na Facebook.

Plážovým volejbalistkám Kristýně Kolocové a Markétě Slukové patří v kalendáři...
Volejbalistky Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková ozdobily prestižní...

Zatím není jasné, jak to bude se startem Kolocové se Slukovou na mistrovství Evropy, které začne v Klagenfurtu příští týden v úterý. 

Pár figuruje v rozlosované základní skupině G, jejich soupeřkami by měly být Němky Laboureurová se Sudeovou, Litevky Povilaityteová s Dumbauskaiteovou a Finky Hasuová s Parkkinenovou.

Autor:

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...