Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kutil se dalšího fiaska nebojí. 'Ukážeme, že je Tyson profík,' tvrdí

Sport

  9:00
PRAHA - Ještě neodezněla ostuda kolem neuskutečněné návštěvy bývalého šampiona těžké váhy Mikea Tysona v Praze, a už je tu druhý pokus. Boxerská legenda by do české metropole měla dorazit v březnu. "Chceme dokázat, že Tyson umí držet slovo," tvrdí promotér Ladislav Kutil.

Ladislav Kutil (úplně vpravo), Mike Tyson (uprostřed). foto: ČTK

Kdy vás poprvé napadlo, že zkusíte přivést Mikea Tysona do Prahy?
My jsme ho měli mít na našem galavečeru při říjnové návštěvě, a nevyšlo to. Cítili jsme se být hodně poškození, pár dní poté se s námi spojil Carl Holmes (Tysonův manažer pro Evropu – pozn. redakce), aby se nám omluvil za sebe i Mikea. Vysvětlil nám, že to není jejich chyba a že je to mrzí. Pozval nás na návštěvu do Glasgow, kde jsme se setkali s Mikem, a tam jsme řekli, že bychom ho rádi do Prahy přivedli. Řekli jsme si i podmínky a oni s nimi souhlasili.

JAK KUTIL O 900 TISÍC KORUN PŘIŠEL

Před víc jak měsícem seděl boxer a manažer Ladislav Kutil vedle promotérů Reye Karpfa a Petra Havrdy na oficiální tiskové konferenci v hotelu La Palais. Legendární Mike Tyson měl být v rámci své šestidenní návštěvy hostem jím pořádaného galavečera ultimátních zápasů. Kutilova firma měla navíc slavnému brooklynskému rodákovi zajišťovat také ochranku.

Po krachu celé akce o pár dní později Kutil pro LN přiznal, že do nepovedeného podniku investoval poměrně značnou sumu. "Dost jsme na tom ulítli, řádově jsme ztratili statisíce korun." Jedním dechem Kutil dodal, že je s promotéry v kontaktu a o své investice se nebojí.

Uběhl další měsíc a Kutil mluví jinak. "Vůbec to neřeším a řešit nechci," řekl. Znamená to, že už se vzdal naděje, že získá 900 tisíc korun za propagaci galavečera a přípravy ochrany během neuskutečněného Tysonova pobytu? "Necháme to být. Smlouvy byly prostě tak postavené, že o ty peníze přijdeme," dodal muž, pro kterého právě zmíněná ztráta představovala motivaci k dalšímu pokusu přivést Mika Tysona do Prahy.

Je jisté, že se vyhnete podobnému skandálu, jaký se povedl předchozím promotérům Karpfovi s Havrdou?
Řekli jsme Mikeovi, že peníze dostanou předem, respektive prokážeme, že jsme je složili u notáře, a po skončení akce si je vyzvednou. Mike i pan Holmes s tím souhlasili.

Na kolik vás dvoudenní návštěva Tysona vyjde?
Řádově na několik milionů korun. Náklady se pohybují na úrovni dvou boxerských galavečerů.

Kdy peníze dáte dohromady?
My už je máme. Není problém je kdykoliv uložit u notáře.

Z fiaska strach nemáte? Pokud vám to nevyjde, hodně vás to jako manažera poškodí.
Nebojíme se. Když dostane Tyson finanční záruky, těžko by se mohlo stát, že by nedorazil.

Hrála roli ve vaší aktivitě i skutečnost, že vás zrušení první návštěvy v Praze poškodilo? Prezentaci vašeho galavečera ultimátních zápasů jste postavili na Tysonovi, který mu měl přihlížet.
Hodně lidí s tím spojovalo i Mikea a my chceme dokázat, že s tím nemá nic společného. Je to profík a super člověk a nikdy se mu něco podobného nestalo. Vždy když se na nějaké akci domluvil a druhá strana splnila podmínky, tak dorazil. Chceme dokázat, že sem lze dostat Tysona i za lidové ceny, takže na galavečer, kam jej pozveme, bude vstup stejný, jako jsme plánovali.

Nebojíte se nezájmu lidí? Poprvé Tysonova návštěva krachla právě kvůli nízké poptávce po lístcích, i když velmi drahých.
Lidé chodí na galavečery bez něj i s ním. A i když navýšíme kapacitu, tak ji zaplníme, toho se nebojím.

K Tysonovi...

Jak bude Tysonův program vypadat? Bude možné si s ním zatrénovat?
Během dvou dnů stihne trénink v tělocvičně pro 30 lidí, jak bylo původně v plánu. Určitě za nějaký poplatek, ale ne za 50 tisíc korun. Chceme pohlídat, aby si s ním zatrénovali lidé, kteří mají zkušenosti a něco si z toho odnesli. Lidé na galavečeru se s ním budou moci vyfotit. Pokud se to povede, rád by navštívil dětské oddělení v Motole.

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...