Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Boxerský exšampion Mike Tyson má do Prahy přece jen dorazit

Sport

  8:22aktualizováno  8:49
PRAHA - Fanoušci boxu a Mikea Tysona by se přece jen měli dočkat. Podle informací deníku Sport, by měl legendární šampion těžké váhy přece jen do Prahy dorazit. Mělo by se tak stát příští rok v březnu, vše pod záštitou českého boxera Ladislava Kutila a bývalého karatisty Pavola Muchy.

Mike Tyson s manželkou Lakihou Spicerovou. foto: Reprofoto

Měsíc po zpackaném pokusu o návštěvu Mikea Tysona v Praze v podání promotérů Reye Karpfa a Petra Havrdy to může znít jako vtip, podle všeho tomu tak ale není. Tentokrát by se do návštěvy legendárního a kontroverzního Mikea Tysona měli vložit lidé, kteří se v boxerském světě skutečně pohybují.

Ladislav Kutil je jeden z našich předních profesionálních boxerů, který společně s bývalým karatistou Pavolem Muchou pořádá Galavečery MMA Heroes Gate. Na tom s pořadovým číslem 2 se měl letos v říjnu ukázat fanouškům jako host také Tyson. Nestalo se tak a organizátorům tak vznikla škoda v řádech statisíců korun.

Muhammad Ali a Mike Tyson.

Nyní by se tak chtěli o návštěvu Mikea Tysona postarat sami. "Uděláme to. Přivezeme Tysona, i kdybychom ho měli zaplatit ze svého," uvedl v rozhovoru pro Sport Kutil. Spolu s Muchou byli nedávno domluvit detaily obchodu v Glasgowě a do několika týdnů mají s britským manažerem Carlem Holnessem podepsat u notáře smlouvy.

"Všechny podmínky budou do detailu na smlouvách a ani jedna strana si nebude smět dovolit něco změnit. Je to fér nabídka a Tysonovi se líbila," dodal Kutil. "Setkání s Mikem pro nás byl největší zážitek v životě. Je to osobnost. Proto se pokusíme zařídit, aby vedle Prahy jel také do Bratislavy a do Vídně. Předběžně souhlasil. Peníze pro nás nebudou problém," ujistil Mucha.

Pokud se vše povede, čtyřiačtyřicetiletý bývalý dvojnásobný absolutní šampion těžké váhy by měl českou metropoli navštívít příští rok v březnu na dva dny. "Těch pokusů bylo už strašně moc, ale nikdy to bohužel nevyšlo," řekl před měsícem pro LN nejlepší český profesionální boxer Lukáš Konečný. Povede se Kutilo s Muchou "prokletí" zlomit?

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat