Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Sport

Kvůli poslíčkovi s jídlem musí do karantény. Basketbalista Holmes si oddálil přípravy na NBA

Richaun Holmes, basketbalista Sacramenta. foto: usatoday.com

Kvůli kontaktu s poslíčkem, který mu doručil objednané jídlo, musel basketbalista Sacramenta Richaun Holmes před restartem NBA znovu do karantény. Ligová opatření proti šíření koronaviru porušil šestadvacetiletý pivot během přípravy se svým týmem v Orlandu, kde se zámořská soutěž bude od 30. července dohrávat. Stráví kvůli tomu deset dní sám v hotelovém pokoji.
  10:51

„Omlouvám se za to, co jsem udělal, a těším se, až budu zase se spoluhráči a zabojujeme o play off,“ uvedl Holmes. Znovu do karantény musel také BrunoCaboclo z Houstonu, který podle médií opustil hotelový pokoj v době, kdy měli být hráči ještě v izolaci.

Až se začne hrát, přijde basketbalisty porušení pravidel draho. Podle televizní stanice ESPN přijdou hráči za každý zápas, který budou muset vynechat, o procento z ročního platu. U Holmese by to dělalo téměř 50.000 dolarů (přes milion korun).

Nyní vyvázl jen s pokáráním od matky. „Porušovat příkazy můžeš, jenom když vaří máma. A já na Floridě nejsem, pane! Mám tě ráda,“ vzkázala hráči přes twitter.

Autor: